Wbudowana inteligencja w nowych kamerach sieciowych Bosch


data aktualizacji: 29-01-2018, 09:52

Kamery dozorowane najczęściej dobierane są pod kątem poziomu szczegółowości. Wyraźny obraz bez względu na panujące warunki wpływają na poziom bezpieczeństwa. Szybka reakcja i podjęcie ważnych decyzji  przez personel ochrony to podstawa funkcjonowania całego systemu. Problem pojawia się w sytuacji, gdy przemieszczający się obiekt przesunie się poza obszar działania kamery. Odpowiedzią na ten problem jest seria sieciowych kamer PTZ AUTODOME IP. Pracownik ma możliwość ręcznego śledzenia poruszającej się osoby, nawet jeśli jej prędkość przekracza pole widzenia kamery stałopozycyjnej.
  

 

Nowe kamery sieciowe AUTODOME IP - poprawa jakości dozoru wizyjnego

 

Nowe kamery sieciowe AUTODOME IP firmy Bosch posiadają udogodnienia, które znacznie poprawiają warunki dozoru z wykorzystaniem kamer sieciowych.

Analiza wideo dostępna w standardzie to element, który otwiera nowy rozdział w wykorzystaniu kamer dozorowych. Nowe kamery sieciowe AUTODOME IP firmy Bosch dodają metadane do zapisywanego obrazu. Dane te mogą być wykorzystywane do poprawy poziomu bezpieczeństwa dzięki automatycznym alertom generowanym w przypadku wcześniej zdefiniowanych zdarzeń, także w zastosowaniach niezwiązanych z branżą zabezpieczeń – na przykład do egzekwowania przepisów drogowych, wykrywania pojazdów jadących pod prąd czy dostarczania danych o liczbie samochodów wjeżdżających i opuszczających parking.
 
Dzięki wbudowanej funkcji Essential Video Analytics kamery AUTODOME „rozumieją” to, co rejestrują. Generują metadane, które nadają sens i strukturę nagranym materiałom, a nie tylko rejestrują i zapisują obraz. Potrafią nie tylko wykrywać obiekty, lecz także dostarczają powiązanych danych, takich jak wielkość, prędkość, kształt, kierunek poruszania się czy kolor. Automatycznie rozróżniają także rodzaje obiektów, w tym osoby, samochody, rowery, motocykle i samochody ciężarowe.

 

Inteligentne kamery

 

W sytuacji gdy ktoś podchodzi do ogrodzenia lub próbuje je sforsować działanie inteligentnych kamer umożliwia ustawienie reguł i wzbudzenie alarmu. Taka sytuacja – gdy zdarzenie spełni warunki reguły – jest natychmiast rejestrowana przez personel ochrony. Można je skonfigurować nawet w taki sposób, aby rozpoznawały zmiany prędkości poruszania się obiektu (bieg), kształtu (przykucnięcie) lub proporcji (upadek). Podczas poszukiwania dowodów metadane w połączeniu z funkcjonalnością wyszukiwania materiału dowodowego umożliwiają szybkie pozyskanie potrzebnych nagrań z wielogodzinnego zapisu wideo.
 
Kamera sieciowa AUTODOME IP 4000i jest przeznaczona do zastosowań wewnętrznych. Jej neutralna obudowa dyskretnie wtapia się w wystrój wnętrz. Kamera posiada funkcje obrotu i nachylenia oraz 12-krotne powiększenie, które pozwala identyfikować szybko poruszające się obiekty w rozdzielczości 1080p przy odległościach do 88 metrów i z częstotliwością 60 klatek na sekundę.
 
Do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, przy konieczności monitorowania większych obszarów, odpowiednim wyborem będzie kamera sieciowa AUTODOME IP 5000i. 30-krotny zoom optyczny, rozdzielczość 1080p i częstotliwość 60 klatek na sekundę umożliwiają identyfikację szybko poruszających się obiektów z odległości do 190 metrów w ciągu dnia, także w trudnych warunkach oświetleniowych.
 
Przy większych odległościach i w warunkach kompletnej ciemności właściwym wyborem będzie kamera sieciowa AUTODOME IP 5000i IR. W ciągu dnia zapewnia ona taką samą wydajność jak kamera AUTODOME IP 5000i, w nocy natomiast umożliwia wykrywanie obiektów z odległości do 150 metrów. Wbudowany promiennik podczerwieni zapewnia optymalne podświetlenie obiektów niezależnie od poziomu powiększenia.
 
Wszystkie kamery sieciowe AUTODOME IP 4000i i 5000i oferują funkcję Intelligent Dynamic Noise Reduction oraz inteligentny streaming w połączeniu z kompresją danych H.265. W zależności od zawartości sceny można dzięki temu ograniczyć transfer nawet o 80%. Pomaga to łatwiej zarządzać danymi wideo, a przy tym znacząco redukuje obciążenie sieci, wymagania w zakresie przestrzeni dyskowej i koszty, bez ryzyka obniżenia jakości obrazu.


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Robert Bosch Sp. z.o.o.

Zobacz więcej treści z działu: systemy alarmowe i zabezpieczenia
Zobacz więcej treści z działu: ochrona mienia

PARTNERZY

Dahua   D+H      Venture Industries    Logo STERR Legrand

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Klimatyzator ścienny NEBULA BLACK MIRROR (R410A)
Klimatyzator ścienny NEBULA BLACK MIRROR (R410A)
Klimatyzator ścienny FLARE (R32)
Klimatyzator ścienny FLARE (R32)
Klimatyzator ścienny FLEXIS (R32)
Klimatyzator ścienny FLEXIS (R32)
Centrala wentylacyjna VENTUS
Centrala wentylacyjna VENTUS

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY