Logatherm WSW196iT - wysoce efektywna pompa ciepła do nowych i modernizowanych systemów


data aktualizacji: 08-12-2017, 12:58

Logatherm WSW196iT to innowacyjna pompa ciepła solanka-woda marki Buderus, która zapewnia wysoki komfort w zakresie ogrzewania i ciepłej wody w domach jedno- i dwurodzinnych. Urządzenie przeznaczone jest do samodzielnej pracy. Jednak w razie potrzeby może współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi, np. kotłem grzewczym lub instalacją solarną.

Pompa pracuje w modulowanym zakresie mocy od 3 do 12 kW, dopasowując się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Korzyści dla domowników to energooszczędna praca i bardzo wysoka sprawność: Logatherm WSW196iT osiąga klasę efektywności A++ w obszarze ogrzewania (przy temperaturze zasilania 55°C) oraz klasę efektywności A w odniesieniu do c.w.u. Sezonowy współczynnik efektywności energetycznej (SCOP) wynosi aż 5,5. Oznacza to, że w całym sezonie grzewczym z energii włożonej w zasilanie pompy można uzyskać nawet pięć i pół razy więcej energii grzewczej (sprawność 550%).   Na uwagę zasługuje również innowacyjny design pompy Logatherm WSW196iT. Urządzenie wyposażone w szklany fronty jest dostępne w kolorze białym i czarnym.

Kolejną zaletą pompy jest bardzo cicha praca (49 dB), porównywalna z pracą lodówki. Logatherm WSW196iT jest też seryjnie wyposażona w komfortowy system regulacji EMS plus, panel obsługowy Logamatic HMC300 i złącze IP umożliwiające zdalną obsługę przez internet.

Projektując pompę Logatherm WSW196iTW, firma Buderus dążyła do maksymalnego uproszczenia procesu instalacji tego urządzenia. W efekcie w nowej pompie zasobnik c.w.u. o pojemności 190 litrów ma seryjnie zintegrowane w obudowie wszystkie istotne komponenty, takie jak zawór przełączający, pompę obiegu górnego i dolnego. Ułatwia to instalację i pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, gdzie instalowana jest pompa.

 

Logatherm WSW196iT marki Buderus

 

 

Logatherm WSW196iT marki BuderusPompa ciepła solanka-woda Logatherm WSW196iT marki Buderus:

 

 • Moc grzewcza (kW): 11,8
 • Wysokość (mm): 1800
 • Szerokość (mm): 600
 • Głębokość (mm): 660
 • Waga (kg): 200
 • Współczynnik SCOP: 5,5
 • Pojemność c.w.u. (I) 190
 • Klasa efektywności energetycznej (Ogrzewanie) A++
 • Klasa efektywności energetycznej (Ciepła woda) A
   

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 105
Warszawa 02-231
tel. Infolinia 801 777 801
fax.
www: www.buderus.pl
mail: biuro@buderus.plpoczytaj o Buderus w portalu
zobacz wszystkie zdjęcia w galerii Buderus

gazowe przepływowe podgrzewacze c.w.u. dużej mocy » kotły gazowe » kotły olejowe » kotły na paliwa stałe » kotły gazowe / olejowe » pakiety solarne » kolektory słoneczne - płaskie i próżnioweza » zasobniki solarne » regulatory solarne » pompy ciepła » zasobniki c.w.u. / c.o. » systemy regulacji, systemy zdalnego sterowania » grzejniki » kominki

Zobacz więcej treści z działu: pompy ciepła
Zobacz więcej treści z działu: instalacje grzewcze

PARTNERZY

Instal-Projekt   logo Daikin Junkers Buderus  Hewalex nVent     Galmet      Esbe KAN Sp. z o.o.   Schiedel Kospel    NTS Energy Pipelife    Logo STERR Stiebel Eltron   Radox Radiators     Dimplex logo Wilo   De Dietrich Prandelli  Roth Polska Hydro-Tech Konin    logo Centrum Klima S.A. Metalbet     REGULUS-system Intersoft  Nibco     Grupa Armatura Immergas   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS Akra      Logo Dragon Kotły

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Rozdzielacz typ SN-RZP 1
Rozdzielacz typ SN-RZP 1
Rozdzielacz typ N-RZP 1
Rozdzielacz typ N-RZP 1
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem metalowym
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem metalowym

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY