System Zero - rewolucja w pompach ciepła do zastosowań komercyjnych


data aktualizacji: 08-01-2018, 10:13

Rewolucyjny system oparty o rewersyjną, powietrzno-gruntową pompę ciepła ma za zadanie wyeliminować znane dotychczas ograniczenia w użytkowaniu tego typu urządzeń grzewczych. Poza tym zredukowane zostało także marnotrawstwo energii. System dedykowany jest zarówno do obiektów komercyjnych, jak też przemysłowych.

 

Zero ograniczeń

 • System Zero nie ogranicza wyboru źródła energii. Co więcej umożliwia wykorzystanie ciepła aż z trzech źródeł, w tym ciepła odpadowego.


Zero marnotrawstwa

 • System Zero wykorzystuje to, co do tej pory było efektem ubocznym wielu procesów związanych z funkcjonowaniem obiektów komercyjnych i przemysłowych. Ciepło odpadowe pochodzące z procesów technologicznych, na przykład z urządzeń chłodniczych dzięki systemowi Zero staje się efektywnym źródłwm ciepła. Brak marnotrastwa to spore oszczędności - nawet o 25%.
   

 

Wszechstronne urządzenie do grzania i chłodzenia

 

Dolne źródło ciepła Systemu Zero wykorzystuje powietrze, grunt, a także ciepło odpadowe z procesów technologicznych. Za główne źródło energii uznawane jest powietrze,. Grunt w tym układzie pełni rolę źródła uzupełniającego. W sprzyjających warunkach może dojść do wykorzystania jednocześnie obu źródeł. Wybór źródła następuje automatycznie - w zakresie, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością w danym momencie. Takie podejście to nowe możliwości w projektowaniu nowoczesnych systemów, dla inwestora z kolei przekłada się to na wymierne korzyści finansowe. System Zero zawsze pracuje z największą wydajnością, bez względu na porę roku.
 

Przykłady:

 • Obiekty handlowe, restauracje: wykorzystanie ciepła z procesów chłodzenia produktów spożywczych
 • Centrum danych: wykorzystanie ciepła z systemu chłodzenia serwerów

fot.: Powietrze zewnętrzne, jako podstawowe dolne źródło ciepła jest wykorzystywane w zakresie, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością – czyli powyżej temperatury 0°C. W tym zakresie temperatur praca pompy ciepła nie wymaga użycia 2 sprężarek – wystarczy jedna. Przy spadku temperatury poniżej 0°C, pompa ciepła przełącza się na wykorzystanie gruntowego wymiennika ciepła, jako dodatkowego źródła ciepła i od tego momentu pracuje ze stałą mocą grzewczą. W tym przypadku gruntowy wymiennik ciepła nie jest wykorzystywany w 100%, lecz tylko w zakresie dostarczenia brakującej energii niezbędnej do ogrzania obiektu przy temperaturach niższych niż 0°C i wydajnej pracy pompy ciepła.

 

 

Niebywale oszczędny

 

System Zero to pompa ciepła dedykowana dla instalacji komercyjnych oraz przemysłowych. Dzięki temu, że pompa zasilana jest aż z 3 źródeł, inwestor nie musi się zastanawiać na wyborem konkretnego źródła ciepła, które będzie najlepsze w konkretnym obiekcie. System Zero to opatentowana i pierwsza seryjnie produkowana pompa ciepła, która łączy zalety powietrznej oraz gruntowej pompy ciepła, z możliwością wykorzystania również ciepła odpadowego z procesów technologicznych. Co więcej, system pracuje z najwyższą wydajnością i wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy – propan. Efekt? Zero marnotrawstwa energii, zero marnowania pieniędzy i niespotykane dotąd możliwości w projektowaniu nowoczesnych systemów grzewczo-chłodzących

 

System Zero - zalety

 

 • 2-sprężarkowa, powietrzno-gruntowa, rewersyjna pompa ciepła do grzania i aktywnego chłodzenia wykorzystująca zalety 2 źródeł ciepła: powietrza i gruntu z możliwością wykorzystania ciepła odpadowego z procesów technologicznych.
 • Zastosowanie do nowych oraz modernizowanych obiektów o powierzchni do 1 000 m2 (w tym produkcji ciepłej wody użytkowej).
 • Bogate możliwości rozbudowy.
 • Ekologiczny czynnik chłodniczy (propan).
 • Obieg powietrze/woda – wykorzystanie źródła ciepła/chłodu ze stale dostępnego powietrza zewnętrznego (podstawowe źródła ciepła).
 • Obieg glikol/woda – wykorzystanie energii z gruntu (dodatkowe źródło ciepła) oraz ciepła odpadowego z procesów technologicznych.
 • Inteligentne sterowanie wyborem źródła ciepła – praca naprzemienna lub równoległa z uwzględnieniem zakresu, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością.
 • Oszczędności - niższe koszty ogrzewania, niższa emisja CO2.

 

Powietrze - grunt - ciepło odpadowe  - optymalne wykorzystanie energii

 

System Zero położył kres wyborowi „albo/albo”. Do tej pory, inwestor planujący zastosowanie pompy ciepła, zwykle miał do wyboru – zastosować gruntową (wodną) albo powietrzną pompę ciepła. Teraz jest już dostępny system, który bardzo wydajnie potrafi wykorzystywać 2 doskonałe nośniki energii: powietrze i grunt. Jest to pierwsza tego typu pompa ciepła dużej mocy na świecie, którą produkuje się seryjnie.


System Zero daje również możliwość wykorzystania ciepła odpadowego z procesów technologicznych, jest to więc doskonałe rozwiązanie do obiektów z zainstalowanymi innymi urządzeniami, których ciepło może być również wykorzystane przez pompę ciepła (np. sklepów wielkopowierzchniowych z zainstalowanymi urządzeniami chłodniczymi, centrum komputerowe itp.).


Idea, która rewolucjonizuje ogrzewanie i chłodzenie obiektów komercyjnych i przemysłowych, a także dużych budynków mieszkalnych – i to w niezwykle opłacalny sposób. Nie ważne, czy to duże centrum komputerowe, budynek mieszkalny, obiekt przemysłowy, a może handlowy... nowy, czy modernizowany... – System Zero zawsze pracuje z najwyższą wydajnością!


 

Kontakt w sprawie produktów:

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
ul. Strzeszyńska 33
Poznań 60-479
tel. +48 61 842 58 05/06/07/08/24
fax. (+48) 61 842 58 06
www: www.dimplex.pl
mail: office@dimplex.plRozwiązania w zakresie ogrzewania i wentylacji:
Pompy ciepła: solanka/woda » powietrze/woda » woda/woda » rewersyjne » pompy c.w.u. » pakiety z pompami ciepła 
Rekuperacja:
centralna » decentralna
Urządzenia elektryczne:
piece akumulacyjne » grzejniki elektryczne » nagrzewnice elektryczne » promienniki podczerwieni
Kurtyny powietrzne:
malej mocy średniej/dużej mocy
Kominki elektryczne Optiflame:
z trójwymiarowym efektem płomienia i dymu Opti-Myst » do montażu ściennego » Meble z wbudowanym kominkiem elektrycznym » do montażu w obudowach » Elektryczne wkłady kominkowe do zabudowania w dowolny sposób » ustawione w dowolnym miejscu

Zobacz więcej treści z działu: pompy ciepła
Zobacz więcej treści z działu: instalacje grzewcze

PARTNERZY

Instal-Projekt   logo Daikin Junkers Buderus  Hewalex nVent     Galmet      Esbe KAN Sp. z o.o.   Schiedel Kospel    NTS Energy Pipelife    Logo STERR Stiebel Eltron   Radox Radiators     Dimplex logo Wilo   De Dietrich Prandelli  Roth Polska Hydro-Tech Konin    logo Centrum Klima S.A. Metalbet     REGULUS-system Intersoft  Nibco     Grupa Armatura Immergas   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS Akra      Logo Dragon Kotły

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Rozdzielacz typ SN-RZP 1
Rozdzielacz typ SN-RZP 1
Rozdzielacz typ N-RZP 1
Rozdzielacz typ N-RZP 1
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem metalowym
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem metalowym

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY