Nowoczesny gruntowy wymiennik ciepła


data aktualizacji: 20-12-2017, 09:41

W dzisiejszych czasach podczas budowy lub modernizacji zwraca się dużą uwagę na energooszczędność nowo powstających budynków. Projektanci i przyszli użytkownicy zastanawiają się, w jaki sposób zaprojektować instalacje, aby były one maksymalnie efektywne przy relatywnie najniższych kosztach użytkowania. Obecnie na rynku można znaleźć szeroką gamę oferowanych produktów, których producenci gwarantują oszczędność energii. Mimo to jest to rynek, na którym co jakiś czas pojawiają się nowe rozwiązania, tańsze, mniej obsługowe i o zdecydowanie lepszej jakości. Ponadto coraz bardziej na rynku liczą się instalacje, które mają zminimalizowany wpływ na środowisko. Nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym przez smog powietrzem, co niestety jest dużym problemem w czasie zimy. Właśnie dlatego, firma Ecoplastol Sp. z o.o. proponuje swój wiodący produkt, nowoczesne rozwiązanie wentylacji mechanicznej - System GeoHeat.

 

GeoHeatEcoplastol

 

System GEOHEAT to nowatorski system dostarczający wstępnie uzdatnione powietrze z zewnątrz do wnętrza budynków, poprzez wentylację mechaniczną wyposażoną w rekuperator. To doskonały sposób na to, by cieszyć się czystym powietrzem wewnątrz swojego domu, ale także nowoczesne rozwiązanie dedykowane również dużym obiektom sportowym, przemysłowym, czy obiektom użyteczności publicznej.

Stosując rekuperację z instalacją GWC możesz zyskać znacznie dużo sprawniejszy system odzysku ciepła zimą, co z pewnością wpłynie korzystnie na środowisko i Twoje finanse!

 

POZNAJ NOWATORSKIE ROZWIĄZANIE GWC – GeoHeat

 

System GEOHEAT zbudowany jest z rur oraz z kształtek elektrooporowych (mufy, kolana, trójniki) i kształtek doczołowych o średnicy od 110 mm do 400 mm. W przypadku zastosowania wymienników GEOHEAT w obszarze dużych i bardzo dużych obiektów, stosuje się elementy o średnicach sięgających nawet do 1200 mm.

Elementy budowy systemu wykonane są z HDPE (polietylenu wysokiej gęstości), surowca najwyższej jakości. HDPE stosowany jest m.in. w procesie budowy wodociągów i gazociągów.

Zastosowany system elektrooporowy i doczołowy zapewnia maksymalną szczelność na wszystkich połączeniach, a także gwarantuje długowieczność instalacji.

Dodatkowo, co ważne, aby nie dopuścić do rozwoju mikroorganizmów, w rurach systemu GEOHEAT w typoszeregach o średnicy od 110 mm do 400 mm zastosowano wewnętrzną warstwę nanosrebra marki SANiTIZED.

 

GWC latem i zimą

 

 

ELEMENTY SYSTEMU GEOHEAT
 

Elementy systemu GeoHeat

 

 • rekuperator – urządzenie, które w wentylacji mechanicznej odpowiada za odzysk ciepła z powietrza wywiewanego zimą, a latem zapewnia przepływ powietrza (np. przez GWC). To serce całej instalacji wentylacji mechanicznej.
 • rury i kształtki – rury antybakteryjne GEOHEAT zgrzewane są wyłącznie za pomocą specjalnych kształtek elektrooporowych i doczołowych. W miejscach, w których to możliwe, można je zgrzewać doczołowo.
 • czerpnia powietrza – dzięki odpowiednim filtrom powietrza i umiejscowieniu na odpowiedniej wysokości, czerpnia powietrza zapewnia bezawaryjne i niemalże bezobsługowe działanie GWC GEOHEAT.

 

 

Zalety Rurowego Gruntowego Wymiennika Ciepła GeoHeat:

 

 • Antybakteryjny - Rury stosowane w systemie GWC GeoHeat to rury antybakteryjne, których wewnętrzna warstwa zawiera cząsteczki nanosrebra. Zapewnia to świeże, zdrowe i pozbawione zanieczyszczeń powietrze, które będzie idealne nawet dla alergików czy astmatyków.
   
 • Wysoki Współczynnik Przewodzenia Ciepła - Wszystkie elementy GWC GeoHeat wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego- polietylenu wysokiej gęstości HDPE. Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,5 W/mK, najwyższy ze wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań rurowych GWC.
   
 • Zgrzewany elektrooporowo i doczołowo - Elementy GWC GeoHeat łączone są w technologii zgrzewania elektrooporowego i doczołowego. Taki sposób łączenia daje 100% szczelność i trwałość systemu. Tak wykonany GWC jest całkowicie zabezpieczony przed infiltracją wód gruntowych i opadowych.
   
 • Wysokość wód gruntowych - GWC dobiera się indywidualnie do każdej inwestycji. Na jego długość ma wpływ m.in. rodzaj gruntu i wysokość wód gruntowych, która wpływa KORZYSTNIE na jego działanie.
   
 • 30 lat gwarancji -  Dzięki zaletom wymienionym powyżej oraz wykonywanie GeoHeat przez autoryzowanych i przeszkolonych instalatorów, udzielana jest gwarancja 30 lat na całkowicie bezproblemowe i bezobsługowe działanie systemu.
   
 • Produkt Polski - GWC GeoHeat to produkt wyprodukowany w całości w Polsce. Jego unikatowy system został opatentowany w Urzędzie Patentowym i posiada chroniony na terenie całej UE znak handlowy.
   
 • Szybki czas zwrotu inwestycji - Prawidłowo zaprojektowany i wykonany GWC powinien się zwrócić już po 6-8 latach użytkowania.
   
 • Wpływ na środowisko - Używając GWC nie przyczyniasz się do powstawania smogu i innych zanieczyszczeń powietrza- GWC nie powoduje negatywnego wpływu na środowisko.


 

Kontakt w sprawie produktów:

ECOPLASTOL Sp. z o.o.
ul. A. Puszkina 41
Dąbrowa Górnicza 42-530
tel. 605 581 869 ; 695 655 868
fax. 32 268 49 35
www: geoheat.eu
mail: ecoplastol@gmail.comSPRZEDAŻ:
mnykiel.ecoplastol@gmail.com
tel mob 662 454 614

wentylacja mechaniczna Geoheat » Gruntowe wymienniki ciepła (GWC) – wsparcie techniczne, doradztwo, projektowanie, realizacja » Szczelny Rurowy Powietrzny Gruntowy Wymiennik Ciepła GEOHEAT

Zobacz więcej treści z działu: urządzenia wentylacyjne
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja i klimatyzacja

PARTNERZY

logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji Daikin     Ventec Rosenberg Klima   Schiedel  Iglotech  Iglotech ecoplastol       Uniwersal     ProventGlobal-Tech   Flop System Sp. z o.o.    Lindab    Onninen     Dimplex    Metalplast      Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors     Kaisai    Fg Poland

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Pojemnościowe ogrzewacze wody POC Luna inox
Pojemnościowe ogrzewacze wody POC Luna inox
Saniwall Pro Up stelaż podtynkowy z wbudowanym rozdrabniaczem
Saniwall Pro Up stelaż podtynkowy z wbudowanym rozdrabniaczem
SANIPUMP - pompa do ścieków
SANIPUMP - pompa do ścieków
SANIPUMP zatapialna pompa do ścieków
SANIPUMP zatapialna pompa do ścieków

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY