zamknij

REKLAMA

Innowacyjne rozwiązanie do instalacji ogrzewania podłogowego - Reflex Servitec Mini


data aktualizacji: 20-06-2018, 10:19

Wnikanie gazów do instalacji grzewczych i chłodniczych zakłóca prawidłową pracę instalacji prowadząc niekiedy do sytuacji, w której instalacja w całości lub w części przestaje spełniać swoją funkcję. Gazy obniżają wydajność wymiany ciepła i powodują powstawanie korozji. Korozja powoduje zwiększenie ilości osadów w instalacji, co z kolei może prowadzić do dalszych zakłóceń w pracy instalacji.

Reflex oferuje urządzenia do usuwania gazów takie jak układy do odgazowania próżniowego Servitec, które eliminują gazy z instalacji, przyczyniając się w ten sposób do unikania zakłóceń w jej funkcjonowaniu i ryzyka korozji. Jakość wody w instalacji grzewczej lub chłodniczej ulega poprawie, a dzięki temu równoważenie hydrauliczne układu jest lepsze.

 

Servitec MiniServitec Mini

 

Servitec Mini stanowi przełom w zwiększaniu wydajności ogrzewania i chłodzenia: to, co do tej pory było zarezerwowane jedynie dla instalacji przemysłowych stało się dostępne również dla małych instalacji, także tych znajdujących się w domach prywatnych. Urządzenie Servitec Mini umożliwia wykorzystanie technologii odgazowania próżniowego w budynkach jednorodzinnych oraz w instalacjach o małej pojemności wodnej, a w szczególności pozwala rozwiązać problem usuwania gazów z instalacji ogrzewania podłogowego. Poza zaletami w postaci większej niezawodności pracy instalacji Servitec Mini daje możliwość oszczędzenia energii nawet o 10,6 procent.

 

Zastosowanie urządzenia Servitec Mini:

 

  • domy jednorodzinne;
  • instalacje o małej pojemności wodnej;
  • szczególnie zalecany do instalacji ogrzewania podłogowego oraz innych typów ogrzewania płaszczyznowego

 

Servitec MiniServitec Mini

 

 

Zalety układu Servitec Mini:

 

  • wzrost wydajności instalacji grzewczej i chłodniczej nawet o 10,6%;
  • maksymalny wzrost niezawodności pracy instalacji poprzez optymalizację hydraulicznej stabilizacji instalacji;
  • prosty montaż i uruchomienie urządzenia w instalacjach nowych i istniejących;
  • ochrona środowiska poprzez redukcję CO2;
  • rozwiązanie korzystne cenowo, z krótkim czasem amortyzacji inwestycji.

 

 

Zasada działania układów Reflex Servitec:

 

Servitec MiniCzęść strumienia wody obiegowej jest pobierana z instalacji przez pompę i rozpylana na wejściu do próżniowej rury odgazowującej. Cząstki powstające w ten sposób są tak drobne, że prawie wszystkie gazy zarówno w formie rozpuszczonej jak i w formie swobodnych pęcherzy, dzięki dużej powierzchni styku tych cząstek z próżnią, są usuwane z wody.

Uwalniające się gazy zbierają się w rurze próżniowej i są następnie usuwane poprzez automatyczny odpowietrznik. Woda obiegowa, z której gazy zostały usunięte, zostaje ponownie wprowadzona do instalacji w następnym cyklu, gdzie ponownie może absorbować gazy.

Technologia ta optymalizuje nie tylko przepływ wody w instalacji, ale także przewodzenie ciepła. Badania Instytutu ifes z Kolonii w Niemczech potwierdziły wzrost wydajności nawet o 10,6% w odniesieniu do zużycia energii pierwotnej w instalacjach grzewczych i chłodniczych przy zastosowaniu technologii odgazowania próżniowego Servitec.

Automatyczne uzupełnianie ubytków wody jest możliwe przy pomocy dodatkowego urządzenia Fillcontrol Plus Compact.

Dzięki wysokiej wydajności w odgazowaniu wody instalacyjnej Reflex Servitec przyczynia się w wydatny sposób do optymalnej pracy instalacji, gwarantując prawidłowe funkcjonowanie równoważenia hydraulicznego instalacji oraz wydajne przewodzenie ciepła. Zastosowanie urządzenia Servitec Mini pozwala oszczędzać energię i cieszyć się instalacją pracującą bez zakłóceń. 
 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Reflex Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

Zobacz więcej treści z działu: ogrzewanie podłogowe
Zobacz więcej treści z działu: instalacje grzewcze

REKLAMA


PARTNERZY

Instal-Projekt   logo Daikin Junkers Buderus  Hewalex nVent     Galmet Beretta   Dragon Kotły      Esbe KAN Sp. z o.o.   Schiedel Kospel    NTS Energy Pipelife    Logo STERR Stiebel Eltron Radox Radiators   Dimplex logo Wilo   De Dietrich Prandelli  Roth Polska Hydro-Tech Konin    logo Centrum Klima S.A. Metalbet     REGULUS-system Intersoft     Grupa Armatura Immergas   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS Akra     Brötje Heizung

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Grzejnik Fortuna
Grzejnik Fortuna
Grzejnik Everest
Grzejnik Everest
Grzejnik Elegant
Grzejnik Elegant
Grzejnik Aurora z lustrem
Grzejnik Aurora z lustrem

GORĄCE TEMATY


REKLAMA


PORADNIK

NASZE SERWISY