REKLAMA
REKLAMA
lindab

Salutaire - system zdrowego powietrza w domu


data aktualizacji: 07-11-2019, 08:55

Salutaire to system zdrowego powietrza opatentowany i instalowany przez firmę Warebud. Jego innowacyjność polega na wykorzystaniu gruntowego wymiennika ciepła z dwoma złożami skalnymi z przewagą dolomitu - skały stanowiącej sekret zdrowotnych właściwości tego systemu. To dzięki niej powietrze zostaje oczyszczone z szkodliwych dla zdrowia grzybów i alergenów oraz związków chemicznych – głównie dwutlenku węgla i gazów smogowych. Czyste i zdrowe powietrze to nie jedyna korzyść z instalacji systemu Salutaire - zobacz, co jeszcze możesz zyskać.

 

Salutaire Warebud GWC - schemat działania

>>> System zdrowego powietrza w domu - Salutaire
-  zobacz więcej informacji ...

 

 

Zalety systemu Salutaire:

 

  • czyste i higieniczne powietrze w Twoim domu, sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Przeprowadzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie badania potwierdzają, że system Salutaire posiada samoczyszczące (neutralizujące) właściwości - w nawiewanym powietrzu występuje bowiem o 98% mniej bakterii i 99% mniej grzybów.
  • redukcja gazów smogowych i CO2;
  • oczyszczenie powietrza z szkodliwych alergenów;
  • wzbogaca powietrze w mikro, makro oraz ultramikro elementy;
  • dzięki wykorzystaniu darmowej energii geotermalnej i stałej temperatury gruntu, gwarantuje znaczne oszczędności energii i możliwość rezygnacji ze szkodliwej dla zdrowia klimatyzacji
  • możliwość dostosowania i montażu instalacji do indywidualnych potrzeb Klientów;
  • automatyczne utrzymywanie czystości wymiennika poprzez przepłukiwanie złóż oraz elementów z PP wodą;
  • możliwość zwiększenia mocy chłodniczej wymiennika  dzięki systemowi regeneracji wodnej;
  • opatentowany dolomitowy gruntowy wymiennik ciepła (GWC).

 

Jak działa system Salutaire?

 

Podstawę działania systemu Salutaire stanowi, zamontowany na odpowiedniej głębokości pod powierzchnią ziemi, gruntowy wymiennik ciepła (GWC). Powietrze potrzebne do wentylacji pomieszczeń, pobierane jest z otoczenia. Odpowiada za to czerpnia gruntowa z filtrem, która powinna zostać zlokalizowana w miejscu o jak najmniejszej koncentracji zanieczyszczeń, to znaczy z daleka od ulic, parkingów, innych źródeł emisji zanieczyszczeń. Następnie dzięki rurom systemowym, pobrane powietrze transportowane jest do gruntowego wymiennika ciepła. Przepływające powietrze ma styczność z bazą dolomitową - odpowiednio dobranymi złożami skalnymi (górnymi i dolnymi), które to właśnie sprawiają, że zostaje ono oczyszczone, przefiltrowane oraz wzbogacone w makro, mikro oraz ultramikroelementy w postaci jonowej. Przemieszczające się powietrze, w zależności od posiadanej temperatury, dodatkowo ulega ogrzaniu lub ochłodzeniu.

 

Salutaire Warebud GWC - schemat działania

Zobacz film: Jak działa system Salutaire?


Zimą
, dzięki GWC, ciepło z otoczenia wykorzystywane jest do dowilżenia i ogrzania powietrza, które przechodząc następnie przez rekuperator – centralę wentylacyjną, osiąga temperaturę zbliżoną do pokojowej. Zyskujemy w ten sposób stały dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń w naszym domu bez konieczności wietrzenia przez otwarte okna. Przekłada się to do ograniczenia strat ciepła, a tym samym zmniejszenia kosztów ogrzewania domu. Natomiast latem gruntowy wymiennik ciepła sprawia, że powietrze zostaje schłodzone i osuszone do temp. ok.16°C, przyczyniając się tym samym do poprawy mikroklimatu wewnątrz pomieszczeń i zapewnienia przyjemnego uczucia chłodu.

Podstawę działania GWC stanowi wykorzystanie stałej temperatury gruntu, oscylującej na poziomie ok. 8°C, do ocieplenia lub schłodzenia powietrza płynącego systemem płyt i kolektorów.

Salutaire to system uzdatniania i wymiany powietrza, dzięki któremu zyskujemy pewność, iż powietrze, którym oddychamy sprzyja naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Instalacja systemu Salutaire to doskonała inwestycja w nasze zdrowie i przyszłość.

Już wkrótce możliwość instalowania wraz z systemem Salutaire modułu „RADON FREE" (zgłoszonego do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej jako wynalazek „Układ ochrony wentylacji budynków przed wnikaniem szkodliwych substancji chemicznych") (nr. zgłoszenia P.427081), który ogranicza wnikanie radonu z gruntu do powietrza przepływającego przez gruntowe wymienniki ciepła, dzięki temu stężenie szkodliwego dla zdrowia radonu w nawiewanym powietrzu zostaje wielokrotnie zredukowane, poniżej poziomu referencyjnego. Moduł ten jest obecnie na etapie opracowania prototypu oraz przygotowania produkcji.

Kontakt w sprawie produktów:Warebud Wieloch i Prysiński Spółka Jawna
tel. 43 842 79 19
www: warebud.pl salutaire.pl
mail: biuro@warebud.plZobacz więcej treści z działu: urządzenia wentylacyjne
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja i klimatyzacja

PARTNERZY

logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm   Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra
REKLAMA


NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Grzejnik betonowy Rebus
Grzejnik betonowy Rebus
Grzejnik industrialny Spring w salonie
Grzejnik industrialny Spring w salonie
Grzejnik Koliber w kolorze złotym
Grzejnik Koliber w kolorze złotym
Grzejnik Niagara z grafiką krajobrazu
Grzejnik Niagara z grafiką krajobrazu

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY