REKLAMA
REKLAMA


Wysoki wydatek c.w.u. z nowym kotłem Victrix Zeus 25


data aktualizacji: 10-07-2019, 09:01

Victrix Zeus 25 to nowy kocioł gazowy w ofercie marki Immergas. Jego rozmiar oraz parametry pracy sprawiają, że idealnie dopasuje się do potrzeb szerokiej grupy użytkowników. Nowoczesna technologia idąca w parze z wysoką wydajnością przekładają się na realne oszczędności w domowym budżecie. Kocioł spełnia wymagania dyrektywy ErP oraz jest dostosowany do założeń programu Czyste Powietrze, dlatego użytkownicy mogą mieć pewność, że instalacja grzewcza będzie przede wszystkim ekologiczna. 

 

Większy komfort ciepłej wody użytkowej

 

Kocioł kondensacyjny Vitrix Zeus 25 z powodzeniem zadowoli użytkowników mieszkań i małych domów, którzy potrzebują ciepłej wody użytkowej na poziomie wyższym niż z kotła przepływowego. Urządzenie zostało wyposażone w zasobnik o pojemności 45 litrów z podwójnie zwiniętą wężownicą o powierzchni wymiany ciepła ponad 0,8 m². Wbudowany zasobnik zapewnia wysoki wydatek c.w.u. oraz redukuje liczbę zapłonów palnika w cyklu podgrzewu wody użytkowej. Do kotła można podłączyć zestaw cyrkulacji c.w.u. instalowany wewnątrz kotła  – dzięki temu ciepła woda dostępna jest natychmiast po odkręceniu kranu. Zarówno płaszcz zbiornika, jak i wężownica zostały wykonane ze stali nierdzewnej INOX.

Nowy kocioł kondensacyjny Victrix Zeus 25 w ofercie Immergas

 

Duży zakres modulacji mocy, nowoczesne wzornictwo, smukła linia oraz kompaktowe wymiary

 

Wyróżnikiem nowego kotła Victrix Zeus 25 jest bardzo szeroki zakres modulacji mocy od 3,5 do 25 kW, co umożliwia jego zastosowanie nawet w małych mieszkaniach, ze zwiększonym zapotrzebowaniem na c.w.u. Dzięki temu kocioł elastyczne dopasowuje się do aktualnego zapotrzebowania na moc instalacji grzewczej pracując bez nadmiaru mocy. A to kolei przekłada się na mniejsze zużycie gazu i znaczne oszczędności rachunków.


Niewielki rozmiar kotła (głębokość urządzenia to zaledwie 41 cm) i estetyczny wygląd sprawiają, że urządzenie świetnie sprawdzi się w domach i mieszkaniach, gdzie na kotłownię nie przewidziano wiele miejsca. Kompaktowa budowa urządzenia w połączeniu z zamkniętą komorą spalania stwarza praktycznie nieograniczone możliwości instalacji oraz zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji. Powietrze niezbędne do spalania pobierane jest bezpośrednio z zewnątrz, a komora spalania jest hermetycznie odizolowana od pomieszczenia kotłowni.


Kotły Victrix Zeus 25 wyposażono w specjalnie zaprojektowany wymiennik ciepła w postaci jednorurowej wężownicy ze stali nierdzewnej, o przekroju rur zmniejszającym ryzyko odkładania się kamienia kotłowego.
Panel kontrolny jest wyposażony w tradycyjne gałki do ustawiania temperatury oraz podświetlany cyfrowy wyświetlacz do łatwiejszego monitorowania pracy kotła. Victrix Zeus 25 może współpracować ze sterownikiem CAR V2 oraz sondą zewnętrzną. Takie rozwiązanie podnosi komfort użytkowania oraz w znacznym stopniu polepsza ekonomikę jego pracy. Ponadto kocioł może być sterowany przez aplikację mobilną na smartfonie dzięki możliwości współpracy z modułem Wi-Fi DOMINUS. Dodatkową zaletą jest możliwość współpracy urządzenia z rozdzielaczami strefowymi DIM ErP, które w prosty sposób pozwalają podzielić dom na niezależne strefy grzewcze, zarówno grzejnikowe jak i podłogowe.

 

Wyróżniki Victrix Zeus 25. Od poprzedniego modelu (Victrix Zeus 26 2 ErP ) wyróżnia go:

 

  • Wbudowane naczynie przeponowe obiegu c.w.u. – brak konieczności zakupu i instalacji dodatkowego elementu
  • Nowy wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej w postaci jednorurowej wężownicy – zminimalizowana liczba połączeń redukuje ryzyko zanieczyszczenia i zapewnia zbilansowany przepływ
  • Elektronicznie sterowany zawór gazu – brak konieczności zmiany dysz przy zmianie rodzaju gazu
  • Całkowicie nowy design – kocioł Victrix Zeus 25 zyskał nowy panel sterowania z wyświetlaczem
  • Możliwość współpracy z aplikacją Dominus -  w tej wersji pojawiła się możliwość sterowania za pomocą modułu Wi-Fi Dominus.

Kontakt w sprawie produktów:IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl
mail: biuro@immergas.plZobacz więcej treści z działu: kotły CO i armatura
Zobacz więcej treści z działu: instalacje grzewcze

REKLAMA


PARTNERZY

GlenDimplex   logo Daikin Junkers BuderusHewalex nVent     Galmet     EsbeRoth Polska    Schiedel   Pipelife     Kospel    NTS Energy Stiebel Eltron Radox Radiators Ferdom Instal-Projekt logo Wilo   De Dietrich ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS Metalbet    REGULUS-system Imers   Intersoft   Grupa Armatura FENIXLindab Akra    Immergas

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Bezfiltrowy odkurzacz centralny V MAX
Bezfiltrowy odkurzacz centralny V MAX
Odkurzacz centralny wodny AQUA IZZY 400
Odkurzacz centralny wodny AQUA IZZY 400
Odkurzacz wodny AQUA MATIC 550
Odkurzacz wodny AQUA MATIC 550
Odkurzacz centralny Aspilusa IZZY 50
Odkurzacz centralny Aspilusa IZZY 50

GORĄCE TEMATY


REKLAMA


PORADNIK

NASZE SERWISY