REKLAMA
REKLAMA
Uniwersal - Patron działu Urządzenia wentylacyjne

Bosch Vent 4000 CC - centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła


data aktualizacji: 08-08-2019, 04:01

Centralny system wentylacji Vent 4000 CC marki Bosch umożliwia kontrolę nad wentylacją mieszkań o powierzchni do 90 m2. Odpowiedni do różnego rodzaju mieszkań i domów system, zapewnia świeże powietrze oraz chroni przed hałasem. Centrala wentylacyjna Bosch może być stosowana zarówno w nowych jak i już istniejących mieszkaniach. 

 

Wentylacja mieszkania pod kontrolą
 
    • Łatwa instalacja dzięki kompaktowym wymiarom
    • Wysoka wydajność dzięki odzyskowi ciepła do 93%
    • Czyste i świeże powietrze w całym mieszkaniu

Urządzenie składa się z jednej centralnej jednostki, do której podłącza się kanały powietrzne ze wszystkich pomieszczeń. Bosch Vent 4000 CC charakteryzuje się wysokim stopniem odzysku ciepła sięgającym 93%, czyli w wysokim stopniu można „zawrócić” energię cieplną z powrotem do mieszkania i zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Obywa się to za pomocą wymiennika ciepła z tworzywa sztucznego, w którym nawiewane świeże powietrze zewnętrzne podgrzewa się od powietrza wywiewanego. Powierzchnia wymiany ciepła sięga nawet 36 m2! Dodatkowo dostępny jest wariant wymiennika ciepła z wbudowanym by-passem oraz z wymiennikiem entalpicznym, czyli wymiennikiem w którym oprócz energii cieplnej, można odzyskiwać części wilgoci. Powietrze przepływające przez Vent 4000 CC jest filtrowane za pomocą wbudowanych filtrów, dzięki czemu do mieszkania dostarczane jest czyste powietrze, pozbawione zanieczyszczeń. Wymiana filtra jest możliwa bez zdejmowania obudowy urządzenia i bez konieczności użycia narzędzi. Zatem każdy użytkownik może to zrobić samodzielnie. Ruch powietrza wymuszają dwa wbudowane ciche i energooszczędne wentylatory. Konstrukcja całego urządzenia jest przemyślana. Montażu Vent 4000 CC można wykonać zarówno na suficie w pozycji poziomej, jak pionowo na ścianie. Materiał, z którego wykonana jest obudowa to spieniony polipropylen (EPP). Jest to materiał, który pełni rolę izolacyjną, dźwiękochłonną, a jednocześnie jest bardzo lekki. Ciężar całego urządzenia to zaledwie 15 kg, dzięki czemu jego montaż, może być wykonany przez jedną osobę. Pomaga w tym szczególnie innowacyjny system montażu rekuperatora, który nawet przy instalacji na suficie pozwala na podwieszenie najpierw jednej krawędzi urządzenia, a następnie dopiero drugiej. Dodatkowo przy zawieszeniu go pod sufitem nie jest wymagane specjalne poziomowanie ze spadkiem, które ma pomóc w odpływie skroplin. Obudowa jest tak wyprofilowana, że woda spływa samoczynnie, jeśli urządzenie zostanie zainstalowane w pozycji poziomej. Wymiary Bosch Vent 4000 CC są kompaktowe. Warto zwrócić szczególnie uwagę na głębokość, która wynosi zaledwie 27 cm, pozwala na dyskretne umieszczenie centrali wentylacyjnej na suficie i jego zabudowę (oczywiście pozostawiając dostęp serwisowy). Kolejnym udogodnieniem tego urządzenia jest to, że kanały powietrzne można podłączyć zarówno z jednej strony (od góry, 4 króćce), jak i na „przelot” dwa króćce z jednej strony urządzenia i dwa z drugiej.


W ofercie Bosch są 4 warianty Bosch Vent 4000 CC. Każdy z nich dostarczany jest razem z regulatorem podstawowym CR10H lub regulatorem zaawansowanym CV200. Regulator podstawowy CR10H pozwala na sterowanie urządzeniem na 3 podstawowe sposoby. Pierwszym jest praca według biegów wentylatora. Dostępne są 4 biegi, które ustawiane są z poziomu regulatora. Drugim wariantem jest praca opierająca się na pomiarze wilgotności. Regulator CR10H ma wbudowany czujnik wilgotności, więc rejestruje jej poziom w pomieszczeniu i na tej podstawie reguluje prędkość pracy wentylatora. Jest to tak zwana praca wg zapotrzebowania. Ten sposób działania jest najoszczędniejszy, ponieważ wentylacja zachodzi zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem. Trzecim sposobem jest wentylacja pomieszczeń wg programu czasowego.


Regulator zaawansowany CV200 wyposażony w duży czytelny wyświetlacz LCD i dotykowe klawisze zapewnia podobne możliwości sterowania jak CR10H, ale bardziej zaawansowane. Sterowanie wg biegów wentylatora jest podobne, natomiast w przypadku sterowania wg zapotrzebowania jest ono realizowane na podstawie dwóch czujników: wilgotności i dwutlenku węgla dostarczanych razem z regulatorem. Dzięki temu kontrola naj jakością powietrza jest jeszcze większa. W przypadku sterowania czasowego do dyspozycji jest aż 10 programów czasowych, które można ustawić dostosowując swoich potrzeb.


Centrala wentylacyjna Bosch Vent 4000 CC to urządzenie ciche, gwarantujące świeże i czyste powietrze oraz prawidłową wentylację w mieszkaniu. Bosch Vent 4000 CC to odpowiedź na oczekiwania wielu mieszkańców mieszkań, którzy nie mają kontroli nad wentylacją w swoim mieszkaniu oraz nad parametrami jakie w nim panują. Dodatkowo jest to rozwiązanie, które może być wykorzystane przez firmy budowlane, ponieważ przepisy dotyczące zużycia energii w budynkach są coraz bardziej restrykcyjne, a Bosch Vent 4000 CC pomoże je spełnić.

Kontakt w sprawie produktów:Robert Bosch Sp. z o.o.
Junkers

tel. 801 600 801
www: www.junkers.pl
mail: junkers-infolinia@pl.bosch.comZobacz więcej treści z działu: urządzenia wentylacyjne
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja i klimatyzacja

PARTNERZY

logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Wienkra
REKLAMA


NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Separator tłuszczu HABA RL
Separator tłuszczu HABA RL
Zbiorniki z Polietylenu HABA RL
Zbiorniki z Polietylenu HABA RL
Zbiorniki podziemne HABA RL
Zbiorniki podziemne HABA RL
Zagospodarowanie wody deszczowej HABA RL
Zagospodarowanie wody deszczowej HABA RL

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY