zamknij

REKLAMA
REKLAMA


Pompy obiegowe do wszystkich zastosowań


data aktualizacji: 25-09-2019, 12:45

Funkcjonowanie każdej instalacji często opiera się na niewielkich urządzeniach, których na co dzień nie widać, ale w praktyce mają ogromny wpływ na efektywność, komfort obsługi oraz zużycie paliw. Niewątpliwie takim elementem jest pompa obiegowa, nazywana często sercem układu grzewczego. Najczęściej ma niewielki rozmiar, schowana jest w piwnicy i wydaje się niepozorna, jednak to ona utrzymuje cały system w ruchu. Do głównych zadań pompy obiegowej należy tłoczenie podgrzanej wody z kotła do odbiorników ciepła, takich jak grzejniki ścienne czy ogrzewanie płaszczyznowe. Następnie woda jest transportowana przewodem powrotnym do generatora ciepła, gdzie na nowo ulega podgrzaniu. Dlatego efektywna pompa obiegowa jest niezbędna, zarówno by zapewnić energooszczędne ogrzewanie budynku, jak i możliwość stałego poboru ciepłej wody.

Pompy obiegowe do wszystkich zastosowań

Dzięki fuzji z Taco Family of Companies w listopadzie 2017 r. Taconova ma obecnie w swojej ofercie pełną gamę wysokowydajnych pomp, które zdążyły już potwierdzić swoją pozycję na rynku. Pod nazwą TacoFlow dostępnych jest dziewięć kategorii urządzeń do różnorodnych zastosowań. Wszystkie są napędzane za pomocą silników synchronicznych z magnesem trwałym, które zapewniają wydajną pracę. TacoFlow to modele zgodne z dyrektywą ERP, a ze względu na ich niski EEI < 0,20 (wskaźnik efektywno­ści energetycznej) należą do pomp o najwyższej efektyw­ności energetycznej na rynku.  Mogą one być stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach komercyjnych. Oferta firmy Taconova obejmuje pompy obiegowe do instalacji wody użytkowej, ogrzewania, chłodzenia oraz do systemów solarnych.

 

Efektywne rozwiązania do instalacji grzewczych

 

Taconova oferuje szeroką gamę pomp do instalacji grzewczych, dzięki czemu możemy wybrać optymalne rozwiązanie w każdej sytuacji montażowej. Podstawowe Modele TacoFlow2 regulowane są za pomocą trzech funkcji ustawiania (min.-maks., ciśnienie proporcjonalne, ciśnienie stałe). Bieżący stan roboczy wskazywany jest przez kolorowe diody LED. Zakres temperatur wynosi od +2 °C do +95 °C. Bardziej zaawansowany model TacoFlow2 ADAPT z funkcją activeADAPT, automatycznie dostosowuje wydajność pompy do indywidualnych wymagań systemu. Standardowo wyposażony jest w okładzinę izolacyjną. Zakres temperatur mediów wynosi tu od +2 °C do +110 °C.

 

Precyzyjna i komfortowa obsługa

 

Prawdziwie innowacyjnym rozwiązaniem jest pompa TacoFlow2 eLink, gdzie oprócz funkcji activeADAPT, można wprowadzać ustawienia bezprze­wodowo za pomocą inteligentnych urządzeń (telefon komórkowy lub tablet). Urządzenie łączy się poprzez Bluetooth. Intuicyjnie obsługiwana aplikacja o estetycznej grafice, zapewnia instalatorowi wyjątkowy komfort pracy. Sterowanie, odczyt, klasyfikacja, protokołowanie, zapisywanie w pamięci, wysyłanie maili – wszystkie te operacje, a także wiele innych, mogą być wykonywane bezprzewodowo, przez fachowca obsługującego system.

Pompa TacoFlow2 eLink - komfort i precyzjaPompa TacoFlow2 eLink - komfort i precyzja

Dzięki pompie TacoFlow2 eLink, sterowanie, odczyt i inne operacje mogą być wykonywane bezprzewodowo przy pomocy smartfona czy tableta.

 

Po aktywowaniu trybu eLink i połączeniu pompy z aplikacją, otwiera się dla instalatora szeroka gama możliwości. Interfejs użytkownika aplikacji pozwala dokonywać wszystkich nastaw bezpośrednio na ekranie dotykowym. Przy pomocy łącza eLink można jednorazowo ustawiać dziewięć krzywych ciśnienia proporcjonalnego i stałego, co gwarantuje precyzyjne dostosowanie do instalacji grzewczej. Inne dostępne tryby pracy to stała liczba obrotów i funkcja ActiveADAPT. Ta ostatnia zapewnia wysoką efektywność energetyczną poprzez automatyczne dostosowanie wydajności pompy do wymagań danego systemu grzewczego. Wybrany tryb pracy pozwala na łatwą i bezprzewodową modyfikację wartości. Dokonane nastawy oraz aktualny punkt pracy pompy obiegowej są prezentowane w postaci przejrzystego raportu, umożliwiającego fachowcom optymalną dokumentację i monitorowanie stanu instalacji.

 

Do dużych zakresów wydajności

 

Pompy TacoFlow 3 Max i TacoFlow3 Max Pro obsługują szerszy zakres wydajności i przeznaczone są szczególnie do zastosowań komercyjnych. Mogą być stosowane dla przepływów do 12 m³/h, osiągając przy tym wysokość podnoszenia 10,4 m. Pompy TacoFlow3 Max i TacoFlow3 Max Pro obsługują zakres temperatur od -10 °C do 110 °C, w zawiązku z czym można jest stosować zarówno do celów grzewczych jak i chłodniczych, a także w systemach solarnych. Instalacja pomp od strony elektrycznej jest prosta i bezpieczna – odbywa się za pomocą wtyczki przyłączowej. Wtyczka ta jest identyczna dla całego asortymentu firmy Taconova, co zdecydowanie ułatwia ewentualną wymianę pompy obiegowej.

Pompy TacoFlow 3 Max do dużych zakresów wydajnościPompy TacoFlow 3 Max Pro do dużych zakresów wydajności

Pompy TacoFlow 3 Max i TacoFlow3 Max Pro obsługują szerszy zakres wydajności i przeznaczone są szczególnie do zastosowań komercyjnych.

 

Model TacoFlow3 Max Pro posiada poszerzony tryb pracy i dodatkowe funkcje w stosunku do wersji standardowej. Wymaganą prędkość minimalną i maksymalną można nastawiać bezstopniowo i zamiast jednej wybierać pięć krzywych ciśnienia proporcjonalnego i stałego. Specjalna funkcja nocna pozwala automatycznie redukować liczbę obrotów w ciągu nocy, oszczędzając w ten sposób energię. Możemy tu również sterować sygnałem PWM lub 0-10V. Wszystkie nastawy i dane eksploatacyjne są pokazywane w wygodny dla użytkownika sposób na kolorowym wyświetlaczu LED, co znacznie ułatwia montaż i konserwację pompy. W sytuacjach, w których parametry pomp TacoFlow3 Max i TacoFlow3 Max Pro okazałyby się niewystarczające, instalatorzy i projektanci mogą zastosować sprawdzoną pompę Taco Flow Maxi.

 

Nowoczesne pompy do instalacji CWU

 

Do instalacji wody użytkowej firma Taconova proponuje nowoczesne pompy cyrkulacyjne TacoFlow2 PURE. Zapewniają one stałe zaopatrzenie w podgrzaną i higieniczną wodę. Cyrkulacja skutecznie zapo­biega namnażaniu bakterii Legionelli. Ponadto unikamy marnotrawienia wody, ponieważ jest ona udostępniana w razie potrzeby, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowników instalacji. Pompa przeznaczona jest do mediów o zakresie temperatur od +2 °C do +95 °C.

Pompy TacoFlow2 PURE zapewniają stałe zaopatrzenie w podgrzaną i higieniczną wodę użytkową.

 

Efektywnie i ekologicznie

 

Korzystanie z energii odnawialnej zmniejsza zużycie paliw kopalnych, chroniąc środowisko. Solarne systemy grzewcze odgrywają coraz większą rolę w nowoczesnym budownictwie. Pompy obiegowe TacoFlow2 SOLAR umożliwiają wykorzystanie energii słonecznej do efektywnego wytwarzania ciepła. Zakres temperatur wynosi tutaj od +2 °C do +110 °C.

Pompy obiegowe TacoFlow2 SOLAR - do instalacji ekologicznych

Pompy obiegowe TacoFlow2 SOLAR to doskonałe rozwiązanie do efektywnych instalacji solarnych w nowoczesnym budownictwie.

Kontakt w sprawie produktów:Taconova Polska Sp z o.o.
tel. 61 2278421
www: www.taconova.pl www.taconova.com
mail: polska@taconova.comZobacz więcej treści z działu: kotły CO i armatura
Zobacz więcej treści z działu: instalacje grzewcze

REKLAMA


PARTNERZY

Instal-Projekt   logo Daikin Junkers BuderusHewalex nVent     Galmet    Dragon Kotły EsbeRoth Polska    Schiedel   Pipelife     Kospel    NTS Energy Stiebel Eltron Radox Radiators GlenDimplex Ferdom logo Wilo   De Dietrich ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS Metalbet     REGULUS-system Imers Intersoft   Grupa Armatura FENIXLindab Akra    Immergas

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Wielofunkcyjny licznik energii elektrycznej CANGU
Wielofunkcyjny licznik energii elektrycznej CANGU
Wielotaryfowy licznik EQUS
Wielotaryfowy licznik EQUS
Grzejnik Etna 2
Grzejnik Etna 2
JOMOTech Systemy odpływowe przyścienne EXCLUSIVE WALL
JOMOTech Systemy odpływowe przyścienne EXCLUSIVE WALL

GORĄCE TEMATY


REKLAMA


PORADNIK

NASZE SERWISY