REKLAMA
REKLAMA


Technologia pompy ciepła


data aktualizacji: 29-11-2019, 09:23

Przez długi czas konwencjonalne systemy grzewcze do ogrzewania budynku używały paliw stałych, ciekłych czy gazowych. W takich konwencjonalnych systemach grzewczych pomijano aspekty środowiskowe, takie jak zużycie paliw kopalnych i zanieczyszczenie środowiska. W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie tymi przyjaznymi dla środowiska urządzeniami, a żeby sprostać wymaganiom rynku, producenci stale rozwijają technologię pomp ciepła, aby wytwarzać najbardziej wydajne i przyjazne dla środowiska systemy w branży. Jako wiodący dostawca systemów HVAC, portfolio produktów grzewczych LG obejmuje szeroką gamę wysoce energooszczędnych i zaawansowanych systemów energii odnawialnej. Nasza misja to zapewnienie właściwego rozwiązania grzewczego dla każdych wymagań i budynku.

Pompa ciepła to urządzenie, które przekształca energię z powietrza, ziemi i wody w ciepło do celów użytkowych. Ta transformacja odbywa się poprzez zaawansowany cykl chłodniczy. Innymi słowy, odnosi się do techniki przenoszenia ciepła z odnawialnych źródeł energii, takich jak np. powietrze. Energia potrzebna do wytworzenia niezbędnego ciepła w porównaniu do kotłów wykorzystujących konwencjonalne paliwa kopalne, gaz czy olej wynosi jedną czwartą, a pozostałe trzy czwarte wykorzystywane jest z energii odnawialnej.

Rozwiązanie grzewcze LG zapewnia bardziej ekologiczny i energooszczędny system dla Twojego domu i biura dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi zielonych technologii, takich jak czynnik chłodniczy R32 i sprężarka spiralna R1.

 

Budownictwo mieszkaniowe

 

Rozwiązanie ogrzewania mieszkaniowego LG może jednocześnie pokrywać zapotrzebowanie na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w domu. W porównaniu z konwencjonalnym systemem kotłowym jest bardziej wydajny i redukuje emisję CO2 w miarę użytkowania energii odnawialnej z powietrza zewnętrznego. Co więcej, te rozwiązania grzewcze można łączyć z inteligentnymi rozwiązaniami sterującymi, LG SmartThinQTM.

W roku 2019 LG Electronics wprowadziło na rynek nową pompę ciepła Therma V Split na ekologiczny czynnik R32. Urządzenie to charakteryzuje się przede wszystkim:

  • Wysoką wydajnością ogrzewania nawet w niskiej temperaturze,
  • Szerokim zakresem pracy,
  • Zmniejszonym poziomem hałasu.

 

Zaawansowana technologia pozwala jeszcze bardziej ułatwić użytkowanie poprzez zastosowanie:

  • Sterownika z intuicyjnym interfejsem,
  • Własnego rozwiązania Wi-Fi. (SmartThinQTM),
  • Monitorowania informacji o zużyciu energii.

 

Koncepcja Split Hydro box

 

THERMA V typu Split hydro box konstrukcyjnie jest rozdzielona i instalowana wewnątrz i na zewnątrz budynku.  
Te dwie jednostki są połączone orurowaniem wypełnionym czynnikiem chłodniczym, a elementy po stronie wodnej, takie jak naczynie wzbiorcze, wymiennik ciepła czy pompa wodna znajduje się wewnątrz jednostki wewnętrznej. Ponadto wszystkie podzespoły wodne związane z ogrzewaniem znajdują się wewnątrz, dzięki czemu nie trzeba martwić się o problemy związane z zamarzaniem niezależnie od zewnętrznej temperatury otoczenia.
 

Ten sam wygląd – ulepszone podzespoły

 

Kluczowe parametry i porównanie do poprzedniego modelu (na R410A)

 

Nowa jednostka Therma V Split R32 posiada niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP – Global Warming Potential).

 

Wysoka wydajność ogrzewania nawet w niskiej temperaturze   

 

R32 Split zapewnia doskonałą wydajność ogrzewania - szczególnie w niskiej temperaturze otoczenia. Wydajność grzewcza przy temperaturze zewnętrznej -7 ºC DB jest taka sama jak nominalna, a wydajność przy temperaturze zewnętrznej -15 ºC DB wynosi około 85% nominalnej. Wydajność ogrzewania R32 Split w niskiej temperaturze otoczenia została zwiększona o ponad 18% w porównaniu z Splitem R410A.

 

Wysoka efektywność energetyczna

 

Dyrektywa w sprawie etykiet energetycznych jest kluczowym czynnikiem wyboru urządzenia grzewczego na europejskim rynku ogrzewania. Typ R32 Split ma oznaczenie etykiety energetycznej A +++ w rozporządzeniu dotyczącym etykietowania energetycznego ErP.

Wysoka efektywność energetycznaWysoka efektywność energetyczna

 

 

Szeroki zakres działania

 

Dzięki temperaturze wody wylotowej mogącej osiągać do 65 °C, gama grzejników średnio temperaturowych może być w pełni wykorzystana. W rezultacie pompa ciepła R32 Split ma wysoką konkurencyjność zarówno w przypadku wymiany obecnego źródła ogrzewania, jak i zastosowania nowego systemu.

AUTOR

Jakub Lejman
Product Engineer
Air Solution

Kontakt w sprawie produktów:LG Electronics Polska Sp. z o.o.
tel. +48 22 48 17 100
www: strefaklimatyzacji.pl/pompa-ciepla-lg-therma-v-to-energooszczedne-ogrzewanie/
mail: klimatyzacja@lge.plZobacz więcej treści z działu: pompy ciepła
Zobacz więcej treści z działu: instalacje grzewcze

REKLAMA


PARTNERZY

GlenDimplex   logo Daikin Junkers BuderusHewalex nVent     Galmet     EsbeRoth Polska    Schiedel   Pipelife     Kospel    NTS Energy Stiebel Eltron Radox Radiators Ferdom Instal-Projekt logo Wilo   De Dietrich ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS Metalbet    REGULUS-system Imers   Intersoft   Grupa Armatura FENIXLindab Akra    Immergas

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Aplikacja mobilna Dimplex
Aplikacja mobilna Dimplex
DHW 400+ pompa ciepła do c.w.u. z regulacją cyfrową Dimplex
DHW 400+ pompa ciepła do c.w.u. z regulacją cyfrową Dimplex
Duża pompa ciepła - System M
Duża pompa ciepła - System M
Nagroda German Design Award 2018 dla pompy ciepla Dimplex
Nagroda German Design Award 2018 dla pompy ciepla Dimplex

GORĄCE TEMATY


REKLAMA


PORADNIK

NASZE SERWISY