REKLAMA
REKLAMA


Instal-Projekt - grzejniki

Zalety zrównoważonej instalacji grzewczej


data aktualizacji: 24-10-2019, 11:05

Sprawne podłączenie i odpowiednie wyregulowanie hydrauliczne instalacji grzewczej ma kluczowe znaczenie dla maksymalnego wykorzystania energii w budynkach. Co więcej, pozwala uzyskać określone wartości temperatur w poszczególnych pomieszczeniach. Ma to nie tylko bezpośredni wpływ na komfort cieplny mieszkańców, ale także na środowisko oraz kwestie ekonomiczne. Bardzo często projektanci oraz wykonawcy instalacji nie uwzględniają zaworów równoważących, o które należy zadbać już na etapie projektowania systemów ogrzewania. Celem firmy Taconova jest rozpowszechnienie na polskim rynku rozwiązań, które zagwarantują optymalny i skuteczny rozdział ciepła w budynkach mieszkalnych.
 

Rozwiązania Taconova zapewniają istotne korzyści zarówno instalatorom, jak i administratorom, inwestorom oraz użytkownikom budynków. Dzięki sprawnej, zrównoważonej instalacji grzewczej możliwe jest osiągnięcie komfortowej temperatury w budynku przy zachowaniu wysokiej efektywności energetycznej, oszczędności paliwa grzewczego oraz znacznie większej energooszczędności. Ponadto rozwiązanie to pozwala skutecznie przeciwdziałać odgłosom powstającym w rurociągach i zaworach.

 

Skuteczne rozwiązanie powszechnego problemu

 

Bardzo często zdarza się, że grzejniki oddalone od centrali grzewczej pozostają zimne, podczas gdy grzejniki w pokojach znajdujących się bliżej centrali zasilane są za mocno, powodując przegrzewanie pomieszczeń. Problem ten najczęściej zgłaszany jest do firm świadczących usługi z zakresu instalacji i konserwacji ogrzewania. Tymczasem problem najczęściej spowodowany jest nierównym rozdziałem ciepła. Rozwiązaniem jest zwykle wyregulowanie instalacji hydraulicznej, która ma bezpośredni wpływ na temperaturę w pomieszczeniu. Dzięki zaworom równoważącym możliwe jest skuteczne wyeliminowanie problemu i zapewnienie komfortu cieplnego w każdym pomieszczeniu. Ponadto zawory pozwalają na wyregulowanie przepływów objętościowych w instalacjach grzewczych zasilanych ciepłą wodą w l/min, czego skutkiem jest równoważenie pionów.


Jak zrównoważyć instalacje grzewcząInstalacja grzewcza w domu - jak sprawić by była wydajna

fot.: Bez równoważenia hydraulicznego przepływ wody grzewczej przez bardziej oddalone grzejniki jest słabszy (rys. po lewej). Równoważenie hydrauliczne powoduje wyregulowanie przepływów do wymaganych wartości (rys. po prawej), dzięki czemu wszystkie grzejniki w budynku są zasilane równomiernie.

 

Doskonały do mniejszych instalacji

 

TacoSetter Inline to skuteczne rozwiązanie w instalacjach o nieco mniejszym przepływie. Wartość przepływu pokazywana jest na bieżąco, co sprawia, że odczyt możliwy jest w każdym momencie. Zawór wyposażony został w odporne na uszkodzenia szkiełko oraz precyzyjną skalę. Co więcej, w 2018 roku wprowadzone zostały modele z dodatkowymi rozmiarami przyłączy, które zapewniają instalatorom dodatkowe możliwości. Przykładowo dla wielkości nominalnej DN 20 dostępny jest gwint przyłączeniowy dla nakrętki złączkowej ¾" standardu Eurokonus lub gwint przyłączeniowy 1" dla śrubowego złącza rurowego 22 mm z pierścieniem tnącym. Dla wielkości nominalnej DN 25 producent oferuje TacoSetter Inline 130 z gwintami o rozmiarach od 1" do 1 ½" i wielkości przepływu 20 – 70 l/min.
 

Regulacja instalacji grzewczej

fot.: Zawory TacoSetter Inline pozwalają instalatorom znaleźć zawsze optymalne rozwiązanie do instalacji o mniejszych i średnich przepływach.

 

Klasyk wśród zaworów równoważących

 

Najpopularniejszy na rynku model TacoSetter Bypass przeznaczony jest do instalacji o większym przepływie - w zależności od wersji, nawet do 200 l/min. Odczyt możliwy jest poprzez przyciśnięcie czerwonego elementu. Taconova posiada zawór w swojej ofercie nieprzerwanie od 1985 roku. Pozwala to na systematyczne ulepszanie produktu. Jest to prawdziwy lider wśród zaworów regulacyjno-pomiarowych. 


Zalety instalacji grzewczej

fot.: TacoSetter ByPass to najbardziej rozpoznawalny produkt firmy Taconova


Zawór TacoSetter Bypass Kołnierz, który nadaje się do przepływów od 60 do nawet 650 l/min, a jego waga wynosi od 13,9 do 19,7 kg przeznaczony jest do dużych rozmiarów instalacji grzewczych. Atutem produktu jest stosunek ceny do wielkości przepływu, przy jakiej może on pracować.


Zalety zrównoważonej instalacji grzewczej

fot.: TacoSetter Bypass Kołnierz przeznaczony jest do instalacji o naprawdę dużych przepływach.


Nowoczesny zawór do instalacji solarnych

 

Model TacoSetter Hyline wykonany został z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Produkt ten przeznaczony jest przede wszystkim do równoważenia obiegów solarnych. Posiada on wbudowane zawory ze skośnym siedziskiem. Przesuwana górna część umożliwia łatwe i dokładne nastawianie wartości przepływu. Dodatkowym atutem tego produktu jest dowolna pozycja zabudowy oraz odporność materiału na glikol (dla mieszanin o zawartości glikolu do 50%). Zawory TacoSetter Hyline są dostępne w popularnych rozmiarach DN 25 i DN 32, z pięcioma zakresami przepływu od 10 aż do 80 l/min.


Zrównoważona instalacja grzewcza

fot.: Zawór równoważący TacoSetter Hyline, wykonany jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego.

 

Krótko o zaletach produktu

 

Firma Taconova posiada w swojej ofercie niezawodne, skuteczne i sprawdzone produkty. Pomiar przepływu oparty jest o zasadę pływaka i sprężyny kontrującej. Odczyt następuje na podstawie wskazania dolnej krawędzi pływaka. Wśród zalet produktów należy wymienić:
 

  • Bezpośrednia wizualna kontrola przepływu (wziernik)
  • Dokładna i szybka regulacja wielkości natężenia przepływu, bez konieczności stosowania wykresów, tabel lub zewnętrznych urządzeń pomiarowych
  • Niski spadek ciśnienia 

Kontakt w sprawie produktów:Taconova Polska Sp z o.o.
tel. 61 2278421
www: www.taconova.pl www.taconova.com
mail: polska@taconova.comZobacz więcej treści z działu: grzejniki i zawory
Zobacz więcej treści z działu: instalacje grzewcze

REKLAMA


REKLAMA


PARTNERZY

GlenDimplex   logo Daikin Junkers BuderusHewalex nVent     Galmet     EsbeRoth Polska    Schiedel   Pipelife     Kospel    NTS Energy Stiebel Eltron Radox Radiators Ferdom Instal-Projekt logo Wilo   De Dietrich ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS Metalbet    REGULUS-system Imers   Intersoft   Grupa Armatura FENIXLindab Akra    Immergas

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Aplikacja mobilna Dimplex
Aplikacja mobilna Dimplex
DHW 400+ pompa ciepła do c.w.u. z regulacją cyfrową Dimplex
DHW 400+ pompa ciepła do c.w.u. z regulacją cyfrową Dimplex
Duża pompa ciepła - System M
Duża pompa ciepła - System M
Nagroda German Design Award 2018 dla pompy ciepla Dimplex
Nagroda German Design Award 2018 dla pompy ciepla Dimplex

GORĄCE TEMATY


REKLAMA


PORADNIK

NASZE SERWISY