REKLAMA
REKLAMA


Jaki kocioł c.o. na ekogroszek wybrać


data aktualizacji: 13-11-2019, 13:37

Ekologiczny, wydajny i energooszczędny kocioł c.o. wkrótce stanie się standardem w naszych domach. Ma to związek z wchodzącą w 2020 roku Dyrektywą Unii Europejskiej Ecodesign, która zakłada nowe wymagania dla kotłów grzewczych. Spełniają je m.in. wydajne kotły na ekogroszek zapewniające niską emisję szkodliwych gazów przy wysokiej wydajności cieplnej. Dzisiaj sprawdzamy, jak na tle konkurencji radzi sobie kocioł co na ekogroszek KORAL marki ZĘBIEC.

Kocioł co na ekogroszek KORAL marki ZĘBIEC

 

Ekogroszek – czy naprawdę jest eko?

 

Ogrzewanie domów piecem na węgiel i generowane tym sposobem zanieczyszczenia to bardzo medialny temat. Czy faktycznie piec na węgiel, czyli tzw. kopciuch, jest tak szkodliwy jak donoszą media? Niestety tak. Wynika to z niskiej wydajności tych urządzeń oraz z samego rodzaju paliwa, który emituje bardzo dużo szkodliwych substancji do atmosfery. Czy zatem węgiel to czarny charakter, którego należy się wystrzegać? Nie do końca. Jego ekologiczną odmianą jest ekogroszek. To paliwo będące pochodną węgla, ale produkowane jest z wysokokalorycznej i dokładnie wyselekcjonowanej odmiany o niewielkiej ilości substancji niepalnych. Dobrej jakości ekogroszek o niskiej zawartości siarki pali się dłużej zapewniając więcej ciepła i pozostawiając minimalną ilość odpadów. Ekologiczne spalanie ekogroszku zapewnia nowoczesny kocioł spełniający normę Ecodesign
Planując zakup urządzenia grzewczego warto zwrócić uwagę na piece opalane ekogroszkiem. Ogrzewanie ekogroszkiem jest coraz bardziej popularne w naszym kraju ze względu na przyjazność dla środowiska i stosunkowo niską cenę.  Aby zapewnić sobie niskie koszty eksploatacji trzeba jednak wpierw zaopatrzyć się w piec, który tę wydajność i niskie koszty nam zagwarantuje. Odpowiedzią są nowoczesne kotły co na ekogroszek KORAL marki ZĘBIEC.

Ekogroszek ? czy naprawdę jest eko?

 

Kocioł co na ekogroszek KORAL – poznajmy produkt

 

Kotły KORAL marki ZĘBIEC to zielona alternatywa dla pieców węglowych zapewniająca znakomite parametry pracy. Urządzenia są bardzo uniwersalne, dostępne w aż 5 wariantach mocy już od 10 kW do maksymalnie 25 kW. Za tymi urządzeniami przemawia nie tylko dbałość o nowoczesne rozwiązania, ale także wiele pozytywnych opinii użytkowników. Dane, na które zawsze powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem kotła, to  informacje o emisji i sprawności energetycznej kotła, które koniecznie muszą być potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez niezależne instytucje badawcze.

Kocioł co na ekogroszek KORAL

Największe oszczędności finansowe dają ekologiczne kotły c.o. na ekogroszek z podajnikiem paliwa. Podajnik jest urządzeniem, które dozuje potrzebną ilość paliwa i dostarcza je do komory spalania. Dzięki temu każdy właściciel kotła w domu może zautomatyzować proces ogrzewania ustawiając parametry pracy dopasowane do aktualnych warunków. Ponadto ogranicza to konieczność wykonywanych prac – użytkownik kotła zasypuje tylko kosz paliwem i gotowe.

 

Wydajny piec KORAL 10 kW z ECODESIGN

 

Warto zwrócić uwagę na kocioł c.o. na ekogroszek KORAL o mocy 10 kW. Jego parametry pracy sprawiają, że jest to idealny piec dla domów o powierzchni od 85 do 155 m2. Posiada on wiele zalet, które wyróżniają go na tle konkurencji:

  • jeden z najmniejszych i najbardziej nowoczesnych kotłów na ekogroszek na rynku o wymiarach 104x122x73 cm, przez co można zamontować go w bardzo małych i niskich kotłowniach,
  • posiada podajnik z rusztem stałym minimalizującym ryzyko awarii,
  • wyposażony w jedną płytkę ceramiczną, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji,
  • szeroki zakres mocy odpowiedni dla bardzo małych budynków oraz tych, których powierzchnia dochodzi do 155 m2.

Wydajny piec KORAL 10 kW z ECODESIGN

Istotne jest też to, że nawet podczas pracy kotła gdy moc urządzenia spada poniżej 2 kW nie pogarszają się  parametry emisji spalin, a temperatura pozostaje na poziomie nie przekraczającym punktu rosy. Nawet przy tak małej mocy kocioł na ekogroszek zapewnia stabilną pracę. Nie przygasa i nie przechodzi w nadzory. Urządzenie KORAL 10 spełnia ponadto rygorystyczne wymagania normy PN-EN 303-5:2012 oraz ECODESIGN w zakresie emisji spalin i sprawności. Potwierdza to akredytacja Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

 

Automatyczna praca kotła i bezpieczeństwo

 

Producent kotłów KORAL zapewnił rozwiązania gwarantujące prostą i wygodną obsługę oraz oszczędności. Wysoka sprawność i efektywność spalania kotła wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania. Urządzenie pracuje automatycznie wraz z podajnikiem paliwa. Cykl grzewczy można zaprogramować z wyprzedzeniem – np. jako tryb godzinny lub tygodniowy. Dodatkowo dokupując moduł internetowy, możemy sterować pracą pieca z dowolnego miejsca. Wystarczy tylko dostęp do internetu. Ten nowoczesny kocioł na ekogroszek współpracuje ponadto z czujnikiem pogodowym czy regulatorem pokojowym, ułatwiając dobieranie parametrów pracy do potrzeb mieszkańców. A to wszystko bez schodzenia do kotłowni!


A systemy zabezpieczające? Tu także zadbano o nowoczesne rozwiązania. Każdy kocioł co na ekogroszek KORAL ma zabezpieczenie przed cofaniem się płomienia, dodatkowy system gaszenia kosza, zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła, czujnik ruchu ślimaka, czujnik przegrzania silnika i system osuszania kosza. Sercem kotła jest sterownik Lider PID Dynamic kontrolujący zadaną temperaturę wody grzewczej, który  odpowiada za ilość podawanego paliwa i moc nadmuchu. To właśnie optymalne dozowanie paliwa i powietrza zapewniają wysoką sprawność kotła c.o. na ekogroszek i ograniczenie emisji szkodliwych substancji.

 

Podsumowanie


Ekogroszek jest stosunkowo niedrogą i dużo bardziej ekologiczną pochodną węgla. Można go z powodzeniem stosować jako paliwo stałe w domowym kotle. Zapewnia bardzo dobrą wydajność oraz oszczędności, ale tylko w duecie z nowoczesnym kotłem co. Piec na ekogroszek KORAL doskonale wykorzystuje grzewcze możliwości tego paliwa. Automatyczna praca i rozwiązania konstrukcyjne zapewniają tanie i ekologiczne ogrzewanie, a także komfortową i bezpieczną obsługę. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.zebiec.pl.
 

Kontakt w sprawie produktów:Zakłady Górniczo-Metalowe ZĘBIEC S.A.
tel. 41 230 78 70
www: www.zebiec.pl/ www.facebook.com/ZEBIEC/
mail: zebiec@zebiec.plZobacz więcej treści z działu: kotły CO i armatura
Zobacz więcej treści z działu: instalacje grzewcze

REKLAMA


PARTNERZY

GlenDimplex   logo Daikin Junkers BuderusHewalex nVent     Galmet     EsbeRoth Polska    Schiedel   Pipelife     Kospel    NTS Energy Stiebel Eltron Radox Radiators Ferdom Instal-Projekt logo Wilo   De Dietrich ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS Metalbet    REGULUS-system Imers   Intersoft   Grupa Armatura FENIXLindab Akra    Immergas

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Aplikacja mobilna Dimplex
Aplikacja mobilna Dimplex
DHW 400+ pompa ciepła do c.w.u. z regulacją cyfrową Dimplex
DHW 400+ pompa ciepła do c.w.u. z regulacją cyfrową Dimplex
Duża pompa ciepła - System M
Duża pompa ciepła - System M
Nagroda German Design Award 2018 dla pompy ciepla Dimplex
Nagroda German Design Award 2018 dla pompy ciepla Dimplex

GORĄCE TEMATY


REKLAMA


PORADNIK

NASZE SERWISY