REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogrzewanie strefowe w pomieszczeniach wysokich


data aktualizacji: 10-02-2020, 06:27

Im większe pomieszczenie, tym trudniej utrzymać w nim komfortową temperaturę. W takiej sytuacji idealnie sprawdzają się rozwiązania pozwalające na ogrzewanie strefowe, których idea polega na ogrzewaniu wybranych miejsc, najczęściej jest to strefa przebywania ludzi. Zatem ciepło powinno być emitowane głównie w przestrzeni linii produkcyjnej, poszczególnych stanowisk np. w warsztacie itp. Pozostałe miejsca mogą pozostać bez ogrzewania. Taka dystrybucja ciepła zapewnia znacznie lepsze warunki termiczne dla pracowników, nie naraża przedsiębiorstwo na zawyżone koszty ogrzewania i jest w stanie dostosować się do trybu i czasu pracy zakładu.

Ogrzewanie strefowe w pomieszczeniach wysokich

fot.: Promienniki mają zastosowanie komercyjne oraz na potrzeby prywatne, w tym ogrzewanie sezonowe

Powyższe warunki możliwe są do osiągnięcia przy zastosowaniu energooszczędnych promienników elektrycznych, Ogrzewanie strefowe - zasada działaniaktórych działanie opiera się na radiacyjnym oddawaniu ciepła, dzięki czemu ogrzewane jest bezpośrednio ciało człowieka oraz przedmioty, bez strat na grzanie powietrza. Podobnie działa promieniowanie słoneczne, dlatego osoby znajdujące się w zasięgu działania promiennika odczuwają przyjemne ciepło. Promienniki sprawdzają się w wielu warunkach i sytuacjach.

Mogą być montowane na stałe lub tymczasowo, znajdują zastosowanie wewnątrz budynków, w obszarach częściowo otwartych oraz na zewnątrz. Istnieje możliwość zespołowego łączenia pojedynczych egzemplarzy dla zwiększenia mocy grzewczej. Promienniki zastosowane do ogrzewania strefowegoDo tego promienniki są proste w instalacji i tanie w użytkowaniu. Ciepło zostaje skierowane wyłącznie w obszary, w których jest potrzebne, nie rozprasza się w kierunku sufitów ani otwartych przestrzeni. Dzięki nim możemy ogrzewać efektywnie i ekonomicznie. Taki system jest w stanie pracować wyłącznie w czasie, którego naprawdę potrzebujemy. Poza tym promienniki podczerwieni są bardzo dyskretnym źródłem ciepła. Zajmują niewielką powierzchnię (małe rozmiary), działają bezgłośnie, i mają uniwersalny wygląd, który z łatwością dopasujemy zarówno do nowoczesnej, jak i klasycznej oprawy.

Ogrzewanie strefowe w pomieszczeniach wysokichOgrzewanie strefowe w pomieszczeniach wysokich - systemy grzewcze oparte na promiennikach infrared

fot.: Przykładowe zastosowanie promienników na statywie

 

Elektryczne promienniki podczerwieni - zastosowanie

 

Elektryczne promienniki podczerwieni włoskiej marki HELIOS i VARMA TEC to idealne rozwiązanie do ogrzewania pomieszczeń wielkokubaturowych takich jak: hale, fabryki, magazyny, hangary, warsztaty, dworce, pawilony wystawiennicze, powierzchnie handlowe, kościoły, a nawet szklarnie. Oprócz tego możemy je wykorzystać w otwartej przestrzeni. Przykładami są ogródki i tarasy przy restauracji, czy hotelu, imprezy sportowe odbywające się na zewnątrz oraz altany itp. obiekty sezonowe.

Profesjonalny promiennik ciepła VARMA INFRARED 400 IPX5 2000W do ogrzewania średnich i dużych obiektów przemysłowych oraz komercyjnych

fot.: Profesjonalny promiennik ciepła VARMA INFRARED 400 IPX5 3000W do ogrzewania średnich i dużych obiektów przemysłowych oraz komercyjnych

fot.: Promiennik podczerwieni Helios High Power HP3-60T pozwala na zmniejszenie dużych strat ciepła; przeznaczony do ogrzewania obiektów przemysłowych i komercyjnych; do użytku wyłącznie wewnątrz pomieszczeń

 

Elektryczne promienniki podczerwieni - korzyści
 


Strumień promieniowania zostaje wytworzony w momencie, gdy uruchamiamy urządzenie. W porównaniu z tradycyjnymi systemami ogrzewania powietrznego możliwe są oszczędności nawet na poziomie 70%. Sprawdzają się nawet na obszarach, gdzie występuje pył lub mikrocząsteczki. Promienniki są idealne wszędzie tam, gdzie ciepło jest potrzebne natychmiast lub tylko okazjonalnie. Potwierdza to również fakt, że nie wymagają przeglądów, ani konserwacji.

fot.: HELIOS Helios High Power HPV3-60T 6kW to 3-fazowy, najmocniejszy elektryczny promiennik,opracowany do ogrzewania wysokich obiektów przemysłowych i komercyjnych. Do użytku wyłącznie wewnątrz pomieszczeń (IP20)


W większości przypadków zastosowanie elektrycznych promienników jest korzystniejsze z punktu widzenia kosztów eksploatacji niż innych systemów gazowych, elektrycznych lub nadmuchowych. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy musimy utrzymać stałą temperaturę w hali.


Atrakcyjność tego rozwiązania potwierdza fakt, że promieniowanie podczerwone jest bezpieczne i bardzo przyjemne w odbiorze. Promienniki znajdują zastosowanie w różnych miejscach, nawet tych objętych wyjątkowym trakotwaniem, jak Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce w Komorze Długosza w Podziemnej Ekspozycji na III poziomie Kopalni Soli, czyli 135 m. pod ziemią. Zastosowane tam ogrzewanie na podczerwień podniosło komfort osób odwiedzających to wyjątkowe miejsce, a cała instalacja została zrealizowana w zaledwie 14 dni.

Ogrzewanie na podczerwień - zastosowanie, właściwości

fot.: Przykład zastosowania przemysłowych promienników podczerwieni Helios High Power HP3-60T 6000W

Kontakt w sprawie produktów:Enerzon Sp. z o.o.
tel. 22 559 77 52
www: sklep.enerzon.pl enerzon.pl/
mail: biuro@enerzon.plZobacz więcej treści z działu: ogrzewanie
Zobacz więcej treści z działu: instalacje elektryczne

REKLAMA


PARTNERZY

Karlik   Legrand Hager     Ospel     nVent Werit Dahua   Solsum W2  Fluke Intersoft     FENIX  Elektra   Pawbol RopamApator Laskomex

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Bezfiltrowy odkurzacz centralny V MAX
Bezfiltrowy odkurzacz centralny V MAX
Odkurzacz centralny wodny AQUA IZZY 400
Odkurzacz centralny wodny AQUA IZZY 400
Odkurzacz wodny AQUA MATIC 550
Odkurzacz wodny AQUA MATIC 550
Odkurzacz centralny Aspilusa IZZY 50
Odkurzacz centralny Aspilusa IZZY 50

GORĄCE TEMATY


REKLAMA


PORADNIK

NASZE SERWISY