zamknij

REKLAMA
REKLAMA


Instal-Projekt - grzejniki

Grzejnikowe innowacje


data aktualizacji: 07-11-2019, 08:56

Grzejnik to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wnętrz. Choć z pozoru to wyłącznie funkcjonalne urządzenie służące do ogrzewania pomieszczeń, w rzeczywistości kryje za sobą znacznie więcej. Obecnie większość urządzeń dostępnych na rynku to produkty wielofunkcyjne. Nowoczesne smartfony oprócz możliwości wykonywania połączeń telefonicznych służą także jako mikrokomputery, a lodówki są w stanie dostarczyć zdrową, filtrowaną wodę. Zatem jakie dodatkowe funkcje posiadać może grzejnik?

Grzejnik z jonami srebra

 

Nietypowa funkcjonalność: antybakteryjne rozwiązanie

 

Jednym z najnowocześniejszych produktów jest innowacyjny grzejnik z jonami srebra. To zupełnie nowy produkt na polskim rynku.


Grzejnik marki KFA Armatura malowany jest specjalną powłoką Interpon AM firmy AkzoNobel z technologią przeciwdrobnoustrojową BioCote®. Środek ten posiada aktywne jony srebra, które skutecznie zapobiegają rozmnażaniu się i przetrwaniu drobnoustrojów, takich jak bakterie, grzyby oraz pleśnie.
 

Grzejnik z jonami srebra


Srebro przyciąga bakterie: naładowane dodatnio jony srebra na zasadzie elektrostatycznej przyciągają ujemne komórki.wyjaśnia Mariusz Ozga, lekarz rodzinny z Krakowa. Następnie aktywny jon Ag+ wnika w ściany komórki bakterii, łączy się z białkami i po prostu ją niszczy. Komórka rozpada się na zasadzie mechanicznej. Srebro zabójczo oddziałuje nie tylko na bakterie, ale również na grzyby oraz wirusy. W tym przypadku jony mają wpływ na DNA i RNA komórki. I właśnie dlatego jonami srebra warto pokrywać różne przedmioty czy urządzenia.


Grzejnik z jonami srebra


Nowoczesny grzejnik z jonami srebra ma realny wpływ na poprawę jakości powietrza w domu oraz mieszkaniu, a także zdrowie mieszkańców. Urządzenie posiada dużą powierzchnię, a dzięki właściwościom elektrostatycznym przyciąga drobnoustroje, dla których najbardziej komfortowym środowiskiem są ciepłe miejsca.


Grzejnik z jonami sebra do pokoju dziecięcego


Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w przypadku alergików, a także w pokojach dziecięcych i miejscach publicznych, gdzie drobnoustrojów jest znacznie więcej.


Grzejnik z jonami srebra do pokoju dziecięcego

 

Grzejnik jako ważny element wystroju wnętrza

 

Choć trendy na dane aranżacje wciąż się zmieniają, niektóre z nich obecne są od wielu lat. Jednym z najpopularniejszych jest styl loftowy. Inspirowany industrialnymi wnętrzami starych fabryk styl, charakteryzuje się wysokimi sufitami, ogromną przestrzenią oraz surowymi materiałami np. betonem.


Grzejnik do loftowego wnętrza


Styl industrialny, klimaty loftowe, szarości i surowe formy – to trend, który od kilku lat jest bardzo popularny –
mówi Joanna Zapała, architekt wnętrz. Aby urządzić wnętrze w takim stylu, liczy się każdy element pomieszczenia. Jeden źle dobrany może popsuć całą aranżację. Warto skrupulatnie przemyśleć nawet najdrobniejsze szczegóły od wykończenia ścian aż po drobne dodatki.


Grzejnik z jonami srebra


Specjalnie dla miłośników stylu loftowego marka KFA Armatura posiada w ofercie aluminiowe grzejniki w kolorze matowego grafitu. Jest to idealne i ponadczasowe połączenie designu i funkcjonalności, dzięki którym w industrialnym wnętrzu grzejnik staje się doskonałą dekoracją. Ten praktyczny dodatek nada wnętrzu jeszcze bardziej surowego klimatu, a kolor i faktura podkreślą charakter mieszkania. Zaletą grzejników aluminiowych jest zwiększona efektywność cieplna. Ich moc grzewcza jest większa niż w zbliżonych masą i wymiarami modelach stalowych.
 

Kontakt w sprawie produktów:Armatura Kraków S.A.
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: marketing@kfa.plZobacz więcej treści z działu: grzejniki i zawory
Zobacz więcej treści z działu: instalacje grzewcze

REKLAMA


REKLAMA


PARTNERZY

Instal-Projekt   logo Daikin Junkers Buderus  Hewalex nVent     Galmet    Dragon Kotły EsbeRoth Polska    Schiedel   Pipelife     Kospel    NTS Energy Stiebel Eltron Radox Radiators Ferdom logo Wilo   De Dietrich ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS Metalbet     REGULUS-system Intersoft   Grupa Armatura FENIX  Lindab Akra    Immergas

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Grzejnik betonowy Rebus
Grzejnik betonowy Rebus
Grzejnik industrialny Spring w salonie
Grzejnik industrialny Spring w salonie
Grzejnik Koliber w kolorze złotym
Grzejnik Koliber w kolorze złotym
Grzejnik Niagara z grafiką krajobrazu
Grzejnik Niagara z grafiką krajobrazu

GORĄCE TEMATY


REKLAMA


PORADNIK

NASZE SERWISY