REKLAMA
REKLAMA

URSA AIR - system przewodów wentylacyjno-klimatyzacyjnych z wełny mineralnej


data aktualizacji: 09-09-2019, 06:29

Firma URSA jest w gronie największych europejskich producentów materiałów izolacyjnych, takich jak wełna szklana i polistyren ekstrudowany (XPS).

Jednym z produktów URSA są panele URSA AIR przeznaczone do budowy przewodów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, które dzięki bardzo dobrym parametrom akustycznym i łatwemu montażowi stanowią alternatywę dla tradycyjnych przewodów stalowych. URSA udziela 15-letniej gwarancji, na jakość przewodów URSA AIR.

 

URSA AIRURSA AIRURSA AIR

 

 

Gama produktów URSA AIR obejmuje:

 

  • URSA AIR ZERO A2 - do budowy przewodów, przed którymi stawiane są wysokie wymagania akustyczne,
  • URSA AIR AL-TECH2 - charakteryzuje się niskimi oporami przepływu powietrza, dedykowany jest do rozległych instalacji,
  • Narzędzia i akcesoria do wykonywania przewodów.


Panele URSA AIR posiadają klasyfikację reakcji na ogień A2-s1,d0 (materiał niepalny) wg. EN 13501, dzięki temu oba produkty zapewniają wysokie bezpieczeństwo użytkowania. URSA AIR ZERO A2 dodatkowo posiada bardzo dobre parametry akustyczne αW = 0,80.


URSA AIR ZERO A2URSA AIR ZERO A2 - panel z mineralnej wełny szklanej. Powierzchnia zewnętrzna składa się z foli aluminiowej wzmocnionej gęstą siatką z włókien szklanych a powierzchnia wewnętrzna to wytrzymała tkanina z włókna szklanego.
URSA AIR AL-TECH2URSA AIR AL-TECH2 - panel z mineralnej wełny szklanej. Powierzchnia zewnętrzna składa się z foli aluminiowej wzmocnionej gęstą siatką z włókien szklanych a od wewnątrz panel posiada warstwę wzmocnionej folii aluminiowej.

 

 

Korzyści dla wykonawcy

 

Panele URSA AIR pozwalają na montowanie przewodów wentylacyjno-klimatyzacyjnych bezpośrednio na budowie. Jeśli zaistnieją nieprzewidziane okoliczności istnieje możliwość zmodyfikowania kształtu przewodów wykonanych z paneli URSA AIR, bez konieczności zamawiania dodatkowego materiału, co daje dużą przewagę w stosunku do przewodów stalowych, w których kształt i przebieg musi być zaplanowany z dużym wyprzedzeniem. Sam montaż URSA AIR jest bardzo prosty - dzięki systemowi pióro-wpust przewody można łatwo łączyć a ich nieduża masa sprawia, że montaż instalacji jest komfortowy. To kolejna zaleta w porównaniu z tradycyjnymi przewodami stalowymi. I wreszcie URSA AIR nie wymaga dodatkowej izolacji termicznej, która powinna być montowana na przewodach stalowych. URSA oferuje również akcesoria i narzędzia oraz nieodpłatne szkolenia z technologii montażu przewodów.

 

 

Korzyści dla inwestora

 

Przewody URSA AIR zapewniają niskie straty ciśnienia i ciepła a dodatkowo są bardzo przyjazne w użytkowaniu. Materiał, z którego wykonane jest wewnętrzne wykończenia przewodów pozwala na ich wielokrotne czyszczenie.

Dla uzyskania lepszego efektu dekoracyjnego istnieje możliwość malowania przewodów URSA AIR.

Panele URSA AIR posiadają wszelkie wymagane dokumenty i certyfikaty (zarówno w Polsce jak i na terenie Unii Europejskiej) - certyfikat CE, certyfikat AENOR, Certyfikat EUCEB, atest higieniczny PZH.
 

Dział Obsługi Klienta
Tel. 32 268 01 29
Fax. 32 268 02 05


Michał Kosycarz
Doradca Techniczny URSA AIR
+48 600087102
michal.kosycarz@uralita.com


Romuald Chrapek
Dyrektor URSA AIR
+48 600857295
romuald.chrapek@uralita.com

Kontakt w sprawie produktów:URSA Polska sp. z o.o.
tel. 32 268 01 29
www: www.ursa.pl
mail: romuald.chrapek@ursa.comZobacz więcej treści z działu: instalacje wentylacyjne
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja i klimatyzacja

PARTNERZY

logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec     Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm   Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra GlenDimplex
REKLAMA


NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Wielofunkcyjny licznik energii elektrycznej CANGU
Wielofunkcyjny licznik energii elektrycznej CANGU
Wielotaryfowy licznik EQUS
Wielotaryfowy licznik EQUS
Grzejnik Etna 2
Grzejnik Etna 2
JOMOTech Systemy odpływowe przyścienne EXCLUSIVE WALL
JOMOTech Systemy odpływowe przyścienne EXCLUSIVE WALL

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY