W nowoczesnych koncepcjach bezpieczeństwa dużą rolę odgrywają systemy sygnalizacji włamania i napadu. Ich zadaniem jest..." />

Nowe urządzenia w rodzinie MAP 5000 - systemy dla małych i średnich aplikacji


data aktualizacji: 19-05-2017, 06:07

W nowoczesnych koncepcjach bezpieczeństwa dużą rolę odgrywają systemy sygnalizacji włamania i napadu. Ich zadaniem jest uskutecznienie alarmu w przypadku próby wtargnięcia nieupoważnionej osoby na obszar dozorowany. Jest to skuteczna metod ochrony majątku. Stąd też potrzeba rozwoju gamy produktów z zakresu systemów sygnalizacji włamania i napadu. W ofercie Bosch pojawiły się dwa nowe zestawy z przeznaczeniem dla małych i średnich aplikacji takich jak szkoły, małe biura i sklepy czy galerie sztuki: MAP 5000 S i MAP 5000 SC. Jest to swoiste uzupełnienie systemu MAP 5000 dedykowanego do większych obiektów typu lotniska czy centra handlowe.

Wersja MAP 5000 SC ułatwia komunikację ze stacjami monitorującymi za pośrednictwem zintegrowanego urządzenia do przesyłu alarmów przez IP lub GPRS, podczas gdy MAP 5000 S nie ma takiego zintegrowanego komunikatora alarmowego. Ten ostatni produkt przeznaczony jest do zastosowań, w których system działa w ramach instalacji zarządzania budynkiem z zewnętrznym urządzeniem do przesyłu alarmów w miejscowej centrali sterowania. Zachowana została kompatybilność z pełną gamą urządzeń peryferyjnych dla Modular Alarm Platform, takich jak klawiatury, moduły, czujki i są skalowane do 600 adresów i 1 modułu LSN ze 127 elementami magistral dla obu wersji. Modularna struktura pozwala na wzrast wraz z rosnącymi wymaganiami do 500 partycji i 1000 użytkowników. MAP 5000 S i MAP SC są sterowane za pomocą maksymalnie dwóch wielojęzycznych dotykowych interfejsów użytkownika.


W obu przypadkach ważne było zachowanie łatwej instalacji oraz zintegrowanie z systemem zarządzania budynkiem, co przekłada się na jednoczesne solidne i niezawodne zabezpieczenia. Tryb samodzielnego uczenia się zapewnia magistrali czujek LSN ułatwioną instalację przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Dzięki temu zwarcie lub przerwa w dostawie energii nie powoduje awarii systemu. Nowy Open Intrusion Interface (OII) sprawia, że system MAP 5000 może być z łatwością zintegrowany programowo z systemem Building Integration System (BIS) firmy Bosch lub dowolnym innym systemem automatyki budynkowej.

 

Systemy sygnalizacji włamania i napadu MAP 5000 S oraz MAP 5000 SC posiadają zgodność z międzynarodowymi standardami. Wszystkie systemy posiadają certyfikaty EN 50131 klasa 3, VdS klasa C.


"Dzięki tym dwóm dodatkowym systemom w rodzinie MAP 5000, odpowiadamy na rosnące zapotrzebowanie na zabezpieczenia przed wtargnięciem w mniejsze obiekty" - powiedział Thorsten Weissert, Senior Product Manager. "Klienci, którzy chcą lepiej poznać te dwa nowe systemy mogą dołączyć do naszych szkoleń partnerskiego programu MAP. Oferujemy dwudniowe kursy obejmujące planowanie, instalację, programowanie i konserwację systemów MAP 5000".


Zarówno MAP 5000 S, jak i MAP 5000 SC dostarczane są w konkurencyjnych cenach w zestawach składających się z panelu sterowania, klawiatury dotykowej, bramy LSN, zasilacza oraz obudowy.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 105
Warszawa 02-231
tel. +48 22 715 41 00
fax. +48 22 715 41 05
www.boschsecurity.pl
securitysystems@pl.bosch.compoczytaj o Robert Bosch Sp. z o.o w portalu
zobacz wszystkie zdjęcia w galerii Robert Bosch Sp. z o.o

Zobacz więcej treści z działu: systemy alarmowe i zabezpieczenia
Zobacz więcej treści z działu: ochrona mienia

PARTNERZY

Dahua   D+H      Venture Industries    Logo STERR Legrand

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Klimatyzator ścienny NEBULA BLACK MIRROR (R410A)
Klimatyzator ścienny NEBULA BLACK MIRROR (R410A)
Klimatyzator ścienny FLARE (R32)
Klimatyzator ścienny FLARE (R32)
Klimatyzator ścienny FLEXIS (R32)
Klimatyzator ścienny FLEXIS (R32)
Centrala wentylacyjna VENTUS
Centrala wentylacyjna VENTUS

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY