Seria osprzętu elektrycznego Niloe firmy Legrand ewoluuje


data aktualizacji: 04-07-2017, 04:21

Seria Niloe po wielu latach obecności i dobrego przyjęcia na rynku jest jeszcze łatwiejsza w montażu, spełnia wymagania każdego projektu oraz zyskała dwa nowe kolory ramek – aluminium oraz grafit. Kształt serii nie zmienił się, zmiany zostały wprowadzone w konstrukcji mechanizmu. Zmiany obejmują nowy sposób mocowania gniazd w puszce, poprawioną percepcję działania łączników oraz modyfikację przyłączy, ze śrubowych na automatyczne. Znika również podział oferty na Niloe Eco oraz Niloe na rzecz Niloe łączącego zalety różnorodnej formy i dobrej ceny.

Wszystkie gniazda odświeżonego Niloe wyposażono w bezpieczny, plastikowy uchwyt montażowy oraz w pazurki, doskonale trzymające gniazdo w puszce. Wersje gniazd z zaciskiem śrubowym są specjalnie przygotowane, tak by instalacja wymagała jedynie umieszczenia przewodu i przykręcenia go. Bez konieczności wcześniejszego przygotowania zacisku w postaci odkręcania jego śrub. Ta oczekiwana zmiana oszczędza czas instalatora i podnosi wydajność wykonywanej przez niego pracy.
 

Legrand Niloe

Mechanizmy gniazd serii osprzętu Niloe


Interesującym, nowym rozwiązaniem serii Niloe jest gniazdo podwójne do ramek wielokrotnych, podwajające liczbę odbiorników dołączonych do pojedynczego punktu przyłączeniowego w ścianie. Zamiast stosowania trzech pojedynczych gniazd np. za meblem w salonie, możemy zamienić je na gniazda podwójne i podłączyć sześć różnych urządzeń w tym samym czasie. Eliminuje to stosowanie przedłużaczy, ułatwia sprzątanie i podnosi estetykę pomieszczenia. Ofertę gniazd podwójnych uzupełnia gniazdo typu monoblok, zintegrowane z ramką, w nowym lekkim wykonaniu.

 

Gniazdo podwójne w ramce trzykrotnej

Gniazdo podwójne monoblok w nowej formie z ramką

 

Gniazdo podwójne Niloe to niezawodna konstrukcja poddana rygorystycznym testom związanym z wielokrotnym umieszczaniem wtyczki w gnieździe. Testowane 40 000 powtórzeń nie powoduje mechanicznego zużycia elementów konstrukcyjnych, natomiast przesłony stanowiące standardowe wyposażenie gniazda nadal działają bez problemów. Przesłony są dziś standardem gwarantującym bezpieczeństwo, zwłaszcza w miejscach przebywania dzieci.

Innym rodzajem źródła energii a zarazem nowością w serii Niloe jest indukcyjna stacja ładująca umożliwiająca szybkie ładowanie smartfona bez konieczności użycia kabla. Natychmiastowe automatyczne parowanie po umieszczeniu urządzenia w uchwycie pozwala w zasadzie zapomnieć, że ładowanie jest konieczne. Użytkownik odkładający telefon w przeznaczone do tego miejsce po 2 godzinach ma do dyspozycji pełną baterię. Ładowanie bezprzewodowe to wygoda, to brak konieczności używania kabli i ryzyka uszkodzeń przewodów oraz złącz. Indukcyjna stacja ładująca oferuje również wyjście USB do jednoczesnego podłączenia innych urządzeń wykorzystujących tradycyjne ładowanie przewodowe. Warto podkreślić, że cechą wyróżniającą gniazda USB w serii Niloe jest duży prąd ładowania o wartości 2400 mA, skracający czas ładowania podłączonych urządzeń do rekordowo niskich wartości.

 

Ładowarka indukcyjna z dodatkowym gniazdem USB

 

Nowe Niloe to również multimedia. Współczesne dekodery satelitarne, wyposażone w możliwość nagrywania wymagają podwójnego okablowania prowadzonego z konwertera anteny satelitarnej. Wszystko po to, by umożliwić jednoczesne oglądanie wybranego programu i nagrywanie kolejnego. Podłączenie dekodera w taki sposób umożliwiają 2 niezależne gniazda typu SAT lub jedno z podwójnym wyjściem SAT. W serii Niloe jednoczesne nagrywanie i oglądanie zapewnia gniazdo R-TV-SAT-SAT. Warto je zastosować już teraz, nawet gdy w chwili obecnej z opcji nagrywania jeszcze nie korzystamy.

 

Gniazdo TV-R-SAT-SAT z wejściem na 2 przewody

 

Seria Niloe to obecnie 150 funkcji przydatnych w mieszkaniu, domu, biurze i hotelu. Obok tradycyjnych mechanizmów łączników i gniazd znajdziemy tu rozwiązania unikalne jak łączniki z automatycznym wyłączaniem oświetlenia dla zapominalskich lub takie, które potrafią wyłączyć w sypialni światło bez dodatkowego okablowania, drogą radiową. To oryginalne rozwiązanie, umożliwia rozbudowę sterowania istniejącej instalacji oświetlenia bez kucia ścian. Stwarza również nowe możliwości w obrębie aranżacji ogrodów przez dodawanie różnorodnych scenariuszy sterowania punktami oświetlenia lub sterowania ruchem rolet i bram z dowolnego miejsca posesji.

 

Łącznik oświetlenia z automatycznym wyłączeniem w razie wykrycia braku ruchu

Legrand

Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem

 

Seria Niloe oferuje 6 popularnych kolorów ramek (białą, kremową, srebrną, czarny mat, popielatą i czerwoną) oraz 2 kolory wykończeń plakietek (biały oraz kremowy). W sumie tworzy to 12 możliwych połączeń kolorystycznych. Warto podkreślić, że lekki, delikatny i ponadczasowy kształt Niloe gwarantuje dopasowanie do każdego rodzaju wnętrza. Design serii jest estetyczny i nierzucający się w oczy. Dokładnie taki, jakiego oczekujemy.

Dowiedz się więcej www.legrand.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Legrand Polska Sp. z o.o.
Tulipan House, ul. Domaniewska 50
Warszawa 02-672
tel. (22) 549 23 30
fax. (22) 843 94 51
www: www.legrand.pl www.legrandwdomu.pl
mail: info@legrand.com.plpoczytaj o Legrand w portalu
zobacz wszystkie zdjęcia w galerii Legrand

elektryczne aparaty modułowe do zabezpieczania, sterowania, pomiaru i sygnalizacji » wyłączniki i rozłączniki mocy » szafy i rozdzielnice energii elektrycznej » systemy prowadzenia instalacji elektrycznych i teletechnicznych » osprzęt elektroinstalacyjny » rozwiązania instalacji alarmowych, przywoławczych, bezpieczeństwa, kontroli dostępu

Zobacz więcej treści z działu: gniazda wtyczki włączniki
Zobacz więcej treści z działu: instalacje elektryczne

PARTNERZY

Karlik   Legrand Hager     Ospel     nVent Werit Dahua   Solsum KOS   Pawbol ECO MAX  Ideal TS    Apator STERR Elektra Intersoft

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Klimatyzator ścienny NEBULA BLACK MIRROR (R410A)
Klimatyzator ścienny NEBULA BLACK MIRROR (R410A)
Klimatyzator ścienny FLARE (R32)
Klimatyzator ścienny FLARE (R32)
Klimatyzator ścienny FLEXIS (R32)
Klimatyzator ścienny FLEXIS (R32)
Centrala wentylacyjna VENTUS
Centrala wentylacyjna VENTUS

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY