REKLAMA

Kocioł olejowy z powietrzną pompą ciepła - współpraca


data aktualizacji: 07-09-2017, 08:55

Kocioł olejowy współpracujący z powietrzną pompą ciepła to układ hybrydowy, który może nam dać wiele korzyści. Choć takie rozwiązanie na rynku działa od niedawna to z pewnością nie ma się czego obawiać, gdyż nowoczesny kocioł olejowy w połączeniu z powietrzną pompą ciepła przełoży się na wydajność instalacji.

 

Hybryda - udana para

 

Hybrydy stały się znakiem nowoczesności, podbijajać wiele dziedzin życia. Podobnie jest z systemem grzewczym. W domowym układzie jest to współpraca dwóch różnych, ale zespolonych źródeł ciepła. Taka technologia poprawia komfort, efektywność oraz przekłada się na na aspekt ekologiczny ogrzewania. Pozwala również zaoszczędzić na rachunkach. W takim układzie kotły olejowe, które wybierane są wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci gazowej, mogą zostać wsparte działaniem drugiego systemu. Przy czym warto dodać, że najnowsze kotły olejowe także są uważane za ekologiczne, ponieważ podczas spalania wydzielają śladową ilość substancji szkodliwych, w porównaniu do modeli poprzedniej generacji.

 

Wybór źródła ciepła - automatyczne uruchomienie tego, co się najbardziej opłaca w danej chwili

 

Największą zaletą układu hybrydowego jest możliwość wyboru rozwiązania najbardziej opłacalnego w danym momencie. Współpracujące ze sobą urządzenia wyposażone zostały w systemy regulacji, które pozwalają na automatyczny wybór i przełączenie układu na to źródło ciepła, które w danym momencie wykaże większą efektywność działania. Dalej jednak pozostaje możliwość wyboru innych wartości, np. zgodnie z odpowiadającą ceną energii lub współczynnikowi energii pierwotnej. Takie właściwości posiadają zestawy NeOvo EcoNox Hybrid i NeOvo Condens Hybrid firmy De Dietrich, będących połączeniem stojącego, klasycznego kotła olejowego lub kondensacyjnego kotła olejowego z hybrydowym zasobnikiem c.w.u. i z pompą ciepła powietrze/woda Split Inverter.

- jeśli podstawowym źródłem ciepła w domu jest powietrzna pompa ciepła, przy spadku temperatury zewnętrznej poniżej określonej wysokości, układ hybrydowy przełączy się na zasilanie kotłem olejowym. Stanie się tak dlatego, że będzie to rozwiązanie bardziej efektywne. Osiągnięte w ten sposób oszczędności będą rosły wraz ze wzrostem zapotrzebowania energetycznego budynku. Ponadto, zastosowanie zaawansowanej automatyki sprawia, że system hybrydowy jest bezobsługowy, co przekłada się na wygodę użytkowania.

 

NeOvo - nowoczesne hybrydy

 

Urządzenia hybrydowe z serii NeOvo dostępne są w dwóch wariantach:

  • wersja NeOvo EcoNox składa się z klasycznego kotła olejowego o mocy 22,4 lub 29,8 kW. Zawarty w zestawie podgrzewacz c.w.u. o pojemności 180 litrów może być umieszczony pod kotłem lub obok niego. Takie rozwiązanie pozwala na wybór najkorzystniejszego dla użytkownika rozmieszczenia poszczególnych elementów zestawu.
  • wersja NeOvo Condens składa się z kondensacyjnego kotła olejowego z zamkniętą komorą spalania o mocy 19,3, 24,3 lub 32 kW. Ten wariant kotła wykonano w sprawdzonej technologii dwóch wymienników, żeliwnego i ceramicznego, co dało w efekcie sprawność sięgającą 101,5%. W kontekście wymagań Dyrektywy ErP oznacza to klasę „A” efektywności energetycznej. Zestaw uzupełniają zintegrowane pompy ciepła typu powietrze/woda o mocach 3,94/5,79/11,39 kW, które osiągają współczynnik efektywności aż do 4,65! Oznacza to, że z 1 kWh dostarczonej energii elektrycznej potrafią wyprodukować 4,65 kWh czystej energii cieplnej, pochodzącej z powietrza.

 


Kluczowym argumentem za inwestycję w rozwiązania hybryudowe powinna być niezależność energetyczna wiążąca się z bezpieczeństwem posiadania dwóch źródeł w domu. Taki układ może ze sobą współpracować lub stanowić oddzielne, czyli samodzielne instalacje. Utrzymanie komfortu cieplnego w domu to gwarancja niezależności, nawet w przypadku awarii jednego z urządzeń.

Zobacz więcej >> urządzenia hybrydowe De Dietrich


 

Kontakt w sprawie produktów:

De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o.
ul. Północna 15-19
Wrocław 54-105
tel. 71 71 27 400
fax. (71) 345 00 64
www: www.dedietrich.pl www.dedietrich-kotly.pl
mail: biuro@dedietrich.plpoczytaj o De Dietrich w portalu
zobacz wszystkie zdjęcia w galerii De Dietrich

www.blog.dedietrich.pl, www.dedietrich-solary.pl, www.dedietrich-pompyciepla.pl, www.sofath.pl, baxi.com.pl, zaza2.dedietrich.pl, zamienne.dedietrich.pl, facebook.com/DeDietrichPL

kotły co: gazowe stojące kotły kondensacyjne » olejowe stojące kotły kondensacyjne » gazowe wiszące kotły kondensacyjne » gazowe stojące kotły atmosferyczne » olejowe kotły stojące » gazowe kotły wiszące » olejowo-gazowe kotły  stojące » systemy solarne » pompy ciepła » wyposażenie: palniki wentylatorowe » termokondensery » systemy regulacji » podgrzewacze c.w.u. » moduły hydrauliczne » systemy odprowadzania spalin 

Zobacz więcej treści z działu: instalacje ekologiczne
Zobacz więcej treści z działu: instalacje na dachu

PARTNERZY

 Hewalex   Buderus      Roth Polska Galmet    logo Stiebel Eltron NTS Energy De Dietrich       Immergas       Dimplex Solsum

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Rozdzielacz typ SN-RZP 1
Rozdzielacz typ SN-RZP 1
Rozdzielacz typ N-RZP 1
Rozdzielacz typ N-RZP 1
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem metalowym
Odpowietrznik mechaniczny z pokrętłem metalowym

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY