System PAVIRO firmy Bosch w nowej odsłonie


data aktualizacji: 20-10-2017, 11:45

Rozszerzenie funkcje i możliwości stosowania systemu PAVIRO firmy Bosch pozwala na wykorzystanie go również w większych instalacjach. Nowe rozwiązania w zakresie sprzętu i oprogramowania bazują na najnowocześniejszej technologii IP. System nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy PAVIRO stanowi wysoce elastyczny, niezawodny i bezpieczny sposób nagłośnienia średnich biur, lotnisk regionalnych, średniej wielkości hoteli, fabryk, szkół i domów towarowych.

Technologia IP w systemie PAVIRO gwarantuje najwyższą jakość odtwarzania dźwięku i minimalne czasy opóźnień. W każdym budynku istnieje zazwyczaj dostęp do sieci. Wykorzystanie tego faktu w procesie instalacji skraca całą procedurę oraz obniża koszty wdrożenia. Ponadto, za pośrednictwem protokołu IP, system PAVIRO można zintegrować z innymi urządzeniami, takimi jak komputery czy laptopy, co umożliwia efektywną zdalną kontrolę, diagnozę i konserwację systemu przez internet.

  • Funkcjonalność sieciową i komunikację system nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy PAVIRO zawdzięcza nowemu modułowi interfejsu sieci Dante (OM-1) firmy Bosch. Umożliwia on stworzenie 16-kanałowej sieci audio Dante pomiędzy poszczególnymi kontrolerami. Oznacza to nie tylko poprawę zasięgu. Architektura sieci IP umożliwia użytkownikom tworzenie topologii z wieloma kontrolerami do obsługi większych terenów za pośrednictwem maksymalnie czterech zdecentralizowanych kontrolerów.
  • Kolejna zaleta to mniejsza ilość kabli, co stanowi poważną oszczędność w niektórych instalacjach.
  • W najszerszej konfiguracji system PAVIRO może obsługiwać do 984 stref, zapewniając sumaryczną moc wzmacniaczy 164 000 W, dzięki czemu system jest odpowiednim rozwiązaniem do większych instalacji o dużej liczbie wymaganych stref i głośników.
  • Może być stosowany także w istniejących instalacjach, w przypadku, gdy infrastruktura budynku wymaga zmian i rozszerzenia systemu o kolejne pomieszczenia.
  • Dodatkowo konfiguracja sieci zapewnia kanały redundantne, podnoszące bezpieczeństwo obiektu – w razie zagrożenia kanały te są zawsze dostępne dla potrzeb transmisji sygnałów ewakuacyjnych, także wtedy, gdy kontroler straci połączenie z siecią.PAVIRO to wysokiej jakości, unikalny system nagłośnieniowy posiadający certyfikat EN 54 firmy Bosch, który umożliwia architektom, planistom i projektantom spełnienie wymagań określonych w dokumentacji wielu przetargów. System ten zapewnia wysoką jakość odtwarzania dźwięku, wysoką elastyczność architektury zwłaszcza w obiektach dużych i średnich. Ponadto system PAVIRO jest teraz wyposażony w monitoring stref głośników i 30-minutową pamięć flash, która umożliwia nagranie komunikatów ewakuacyjnych.

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 105
Warszawa 02-231
tel. +48 22 715 41 00
fax. +48 22 715 41 05
www: www.boschsecurity.pl
mail: securitysystems@pl.bosch.compoczytaj o Robert Bosch Sp. z o.o w portalu
zobacz wszystkie zdjęcia w galerii Robert Bosch Sp. z o.o

Zobacz więcej treści z działu: systemy alarmowe i zabezpieczenia
Zobacz więcej treści z działu: ochrona mienia

PARTNERZY

Dahua      logo D+H      Nibco   logo Satel      Venture Industries     Logo STERR Legrand  Onninen

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Pojemnościowe ogrzewacze wody POC Luna inox
Pojemnościowe ogrzewacze wody POC Luna inox
Saniwall Pro Up stelaż podtynkowy z wbudowanym rozdrabniaczem
Saniwall Pro Up stelaż podtynkowy z wbudowanym rozdrabniaczem
SANIPUMP - pompa do ścieków
SANIPUMP - pompa do ścieków
SANIPUMP zatapialna pompa do ścieków
SANIPUMP zatapialna pompa do ścieków

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY