REKLAMA
intersoft
Salus Patron

Kamery termowizyjne Sonel do kontroli temperatury ciała


data aktualizacji: 25-11-2020, 11:34

Kamery termowizyjne zyskują na popularności. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się je również do celu pomiaru temperatury ciała. Taki detektor jest znacznie szybszy w obsłudze i daje bardzo dobre wyniki, jeśli chodzi o sprawny pomiar w krótkim czasie. Marka SONEL S.A. posiada w swojej ofercie wiele kamer termowizyjnych, w tym również te dedykowane do powyższych celów. Jest to model KT-560M oraz KT-120M.

Kamera KT-560 M

Zakresy pomiarowe są węższe niż w przypadku kamer o przeznaczeniu przemysłowym. Różnica tkwi również w dokładności. W kamerach przemysłowych kształtuje się na poziomie 1-2°C, wystarczającym przy kontroli maszyn, instalacji czy budynków. W badaniach temperatury ciała jest to wartość zbyt wysoka: jeśli chcemy mieć pewność poprawnego odczytu, potrzebujemy dokładniejszego pomiaru. KT-560M oraz KT-120M zapewniają tę precyzję. W KT-560M błąd wynosi 0,4°C, w KT-120M jest to 0,5°C.

 

Kamera KT-120M jest prosta w obsłudze. Przedstawia obraz w podczerwieni i umożliwia wykonywanie zdjęć. Można w niej ustawić alarm temperaturowy, który ułatwi identyfikację osoby z gorączką. Termogramy są zapisywane na karcie microSD. Litowo-jonowy akumulator pozwala na ponad 8 godzin ciągłej pracy. Przyrząd można zasilać również bezpośrednio z sieci.

Kamery termowizyjne Sonel do kontroli temperatury ciałaKamery termowizyjne Sonel do kontroli temperatury ciała

Kamera KT-560M jest urządzeniem zaawansowanym. Nie tylko pozwala wykryć gorączkę, ale także umożliwia dokładną analizę wykonanych zdjęć lub filmów. Oparta jest na systemie Android, więc obsługuje się ją jak typowy smartfon. Rejestruje obraz w podczerwieni oraz w paśmie widzialnym, pozwalając na identyfikację badanych osób. Ponadto dostępne są mieszane tryby obrazu. Kamera posiada wbudowany moduł raportów, w którym można dokonać dokładnej analizy termogramu oraz wygenerować raport. KT-560M zapisuje wykonane zdjęcia i filmy na karcie SD. Ponadto może przesyłać obraz na różne zewnętrzne urządzenia poprzez interfejs mini HDMI, LAN i microUSB.

Kamery termowizyjne Sonel do kontroli temperatury ciała

 

Proces pomiaru temperatury ciała

 

Przygotuj kamerę

  • Ustaw odpowiedni współczynnik emisyjności. Dla skóry ludzkiej wynosi on 0,98. Niewłaściwe ustawienie spowoduje błędne wskazanie temperatury przez kamerę.
  • Ustaw alarm temperaturowy lub izotermę. Ułatwi to wykrycie osoby z gorączką.
  • Wyłącz wskaźnik laserowy. Skierowanie wiązki lasera na oko osoby może powodować trwałe uszkodzenie wzroku. Kamery termowizyjne SONEL mają domyślnie wyłączony laser, ale lepiej się upewnić.

 

Wyceluj kamerę

  • Skieruj kamerę na twarz badanej osoby. Najdokładniejszy pomiar uzyskamy mierząc temperaturę na twarzy – bezpośrednio na skórze. Badanie temperatury na okrytym ciele wskaże zaniżone wyniki - odzież zakrywa skórę i zapewnia izolację termiczną.
  • Unikaj źródeł zakłóceń. Upewnij się, że badana osoba nie stoi naprzeciw klimatyzatora, wentylatora lub grzejnika oraz że na jej twarzy nie odbijają się promienie słoneczne.
  • Weź pod uwagę niekorzystne czynniki. Osoby przychodzące z miejsc, gdzie była znacząco niska lub wysoka temperatura powinny odczekać do momentu ustabilizowania się ich temperatury. To samo dotyczy ludzi po wysiłku fizycznym.


Wykonaj pomiar

  • Zmierz temperaturę badanej osoby i sprawdź wynik. Ustawiony wcześniej alarm lub izoterma pozwoli szybko ocenić sytuację.

Proces pomiaru temperatury ciała kamerą termowizyjnąProces pomiaru temperatury ciała kamerą termowizyjnąProces pomiaru temperatury ciała kamerą termowizyjnąProces pomiaru temperatury ciała kamerą termowizyjną


Osoby z podwyższoną temperaturą skieruj na dokładne badania, wykonywane przez personel medyczny.

Kontakt w sprawie produktów:SONEL S.A.
tel. +48 74 85 83 800
www: www.sonel.pl/pl/
mail: sonel@sonel.plZobacz więcej treści z działu: porady
Zobacz więcej treści z działu: porady

PARTNERZY

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Odpływ liniowy DELFIN ścienny, ruszt pełny
Odpływ liniowy DELFIN ścienny, ruszt pełny
Odpływ liniowy DELFIN ścienny, ruszt pod płytki
Odpływ liniowy DELFIN ścienny, ruszt pod płytki
Odpływ liniowy DELFIN z kołnierzem, ruszt pełny
Odpływ liniowy DELFIN z kołnierzem, ruszt pełny
Odpływ liniowy DELFIN z kołnierzem, ruszt pod płytki
Odpływ liniowy DELFIN z kołnierzem, ruszt pod płytki

GORĄCE TEMATY

PORADNIK

NASZE SERWISY